Сторінки

ПРАВИЛА ПРИЙОМУ до закладу

 

НОВОРОМАНІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ оголошує набір дітей до 1 класу на 2023 - 2024 н.р.

 



Для зарахування дитини до 1 класу школи необхідно надати заяву про зарахування.

До такої заяви обов'язково має бути додано:

  1. Копія свідоцтва про народження дитини (під час подяння копії предявляється оригінал відповідного документу).
  2. Оригінал або копія медичної довідки за формою первинної облікової документації № 086-1/о.

Інформацію про закріплену за школою території обслуговування ви знайдете у розділі "Інформаційна відкритість", вкладка "Теріторіальне обслуговування" або натисніть на це посилання: http://novaromanivkasc.ucoz.ru/index/teritorialne_obslugovuvannja/0-137

ЛИСТ-РОЗ’ЯСНЕННЯ щодо застосування окремих положень нового Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти.

Перейдіть за посиланням: https://mon.gov.ua/storage/app/media/npa/2018/05/11/2rozyasnennya-do-poryadku-zarakhuvannya.pdf

Зарахування учнів до 1 класу


До уваги батьків майбутніх першокласників!

ПРО  ПРИЙОМ ДОКУМЕНТІВ

 ДЛЯ ЗАРАХУВАННЯ УЧНІВ

ДО 1-ГО КЛАСУ   2020 -2021 н. р.

 

    Зарахування дитини до 1-го  класу відбудеться відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 16 квітня 2018 року №367 «Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти» з урахуванням карантинних заходів.

   Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 31 березня 2020 р. № 1/9-182, через карантин школа зможе приймати документи для зарахування у перший клас онлайн або переносити термін їхнього прийому залежно від карантину.

   Тому, в умовах карантину, подання  документів для зарахування учнів до  1-го класу, може здійснюватися в онлайн  формі, починаючи з 30.04.2020 р.

Для цього необхідно на електронну адресу школи  novaromanivkaschool@gmail.com​​​​​​​

 надіслати скан-копії таких документів:

1.  Заява (зразок додається) одного з батьків з особистим підписом на ім’я директора школи.

2. Свідоцтво про народження дитини.

3. Оригінали медичної довідки та карти щеплень у разі неможливості їх підготувати під час карантину, можуть бути виготовлені після завершення карантинних заходів, проте є обов’язковою умовою зарахування.

Інформація про спосіб подачі оригіналів документів у зв’язку із карантинними заходами буде уточнюватись.  

 

Вступ до школи

Зарахування в 1 клас. Нові правила вступу до школи із 2018 року

З 8 травня 2018 року набрав чинності Наказ Міносвіти N 367 від 16.04.2018 р. "Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти" (далі за текстом - Порядок). Цей Порядок визначає механізм зарахування дітей до школи, а також переведення та відрахування.

Згідно нового Порядку, дитина має право навчатися в закладі освіти, на території обслуговування якого вона проживає. Таке право гарантоване Законом України "Про освіту".

Відповідно до частини 1 статті 13 Закону України "Про освіту", кожна особа має право здобувати початкову та базову середню освіту в закладі освіти (його філії), що найбільш доступний та наближений до місця проживання особи.

Звертаємо вашу увагу, що це право гарантується, але не виключає можливість для батьків обрати інший заклад освіти.

Зазначена гарантія реалізується через частину 7 статті 18 Закону України "Про загальну середню освіту", згідно з якою право на першочергове зарахування до початкової школи мають діти, які проживають на території обслуговування цієї школи.

Якщо батьки бажають віддати свою дитину в початкову школу, яка не закріплена за місцем проживання, вони можуть подати заяву на зарахування в обрану школу на вільні місця. Зарахування на вільні місця відбуватиметься за результатами жеребкування, основні положення якого передбачені главою 2 розділу ІІ Порядку. Але навіть в цьому випадку право на місце в школі за місцем проживання за ними залишається.

Заяву про зарахування потрібно подати до школи до 31 травня. В заяві повідомляється наявність права на першочергове зарахування та зазначається документ, що підтверджує проживання на території обслуговування закладу освіти.

До заяви додаються копія свідоцтва про народження дитини (під час подання копії пред’являється оригінал) та оригінал або копія медичної довідки за формою первинної облікової документації № 086-1/о "Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду", затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16 серпня 2010 року № 682.

Яким документом має бути підтверджене місце проживання дитини чи одного з її батьків?

Порядок не містить конкретного переліку документів, які підтверджують місце проживання дитини чи одного з її батьків.

Орієнтовний перелік документів, що можуть бути пред’явлені під час подання заяви про зарахування оприлюднений на сайті Міносвіти:

1) паспорт громадянина України (тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, довідка про звернення за захистом в Україні) одного з батьків дитини;

2) довідка про реєстрацію місця проживання/перебування особи (дитини або одного з її батьків), що видається відповідно до Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 року № 207;

3) витяг з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання/перебування особи (дитини або одного з її батьків);

4) довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;

5) документ, що засвідчує право власності на відповідне житло (свідоцтво про право власності, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, договір купівлі-продажу тощо);

6) рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання;

7) документ, що засвідчує право користування житлом (договір найму, піднайму, оренди тощо), укладений між фізичними особами за умови, що користування відповідним житлом є реальним і здійснюється за згодою та волевиявленням власника майна;

8) довідка про проходження служби у військовій частині (додаток 10 Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 року № 207);

9) акт обстеження умов проживання (додаток 9 до Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року № 866);

10) акт обстеження матеріально-побутових умов (затверджений наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 28 квітня 2004 року № 95);

11) будь-який інший документ, що підтверджує місце проживання дитини чи одного з її батьків.

Територію обслуговування за закладами початкової та базової середньої освіти закріплюють районні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад.

Якщо Ви хочете віддати дитину в іншу (не закріплену за територією проживання) школу, батьки мають право подати (але обов’язково до 31 травня) необхідні документи до будь-якого закладу освіти для зарахування на вільні місця. Кількість шкіл, в які можна подати документи, необмежена.

Такі вільні місця можуть з’явитися в закладі освіти після 01 червня, коли будуть зараховані діти, місце проживання яких було підтверджене відповідним документом. Згідно з Порядком кожен заклад освіти зобов’язаний оприлюднити кількість таких вільних місць впродовж двох робочих днів з моменту їх з’явлення. На вільні місця діти зараховуються за результатами жеребкування, основні положення якого передбачені главою 2 розділу ІІ Порядку.

Його мають провести в один із днів (за вибором закладу) в період з 5 до 10 червня. Воно має бути обов’язково прозорим та публічним, процес відбору відбувається за випадковим принципом.

Відповідно до пункту 3 глави 3 розділу ІІ Порядку, зарахування до 5 класу дітей, які у 2018 і наступних роках були зараховані до 1 класу закладів освіти з поглибленим вивченням окремих предметів та профільним навчанням, відбувається за результатами конкурсного відбору, що проводиться відповідно до пунктів 2-16 глави 4 цього розділу.

 

З 2022 року до 5 класу до закладів освіти, які забезпечують поглиблене вивчення окремих предметів та профільне навчання, усі діти будуть зараховуватися на конкурсних засадах.

 

 

Конституція України

Стаття 53. Кожен має право на освіту

  1. Повна загальна середня освіта є обов’язковою.
  2. Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах.

 

 

Закон України «Про освіту»

Стаття 12. Повна загальна середня освіта

 

П.1. Метою повної загальної середньої освіти є всебічний розвиток, виховання і соціалізація особистості, яка здатна до життя в суспільстві та цивілізованої взаємодії з природою, має прагнення до самовдосконалення і навчання впродовж життя, готова до свідомого життєвого вибору та самореалізації, відповідальності, трудової діяльності та громадянської активності.

П.4 Початкова освіта здобувається, як правило, з шести років. Діти, яким на

початок навчального року виповнилося сім років, повинні розпочинати здобуття початкової освіти цього ж навчального року.

 

 

Закон України « Про повну загальну середню освіту»

Стаття 4  Рівні, строки та форми здобуття повної загальної середньої освіти

 

1. Повна загальна середня освіта здобувається на таких рівнях:

початкова освіта — перший рівень повної загальної середньої освіти, що передбачає виконання учнем вимог до результатів навчання, визначених державним стандартом початкової освіти;

базова середня освіта — другий рівень повної загальної середньої освіти, що передбачає виконання учнем вимог до результатів навчання, визначених державним стандартом базової середньої освіти;

профільна середня освіта — третій рівень повної загальної середньої освіти, що передбачає виконання учнем вимог до результатів навчання, визначених державним стандартом профільної середньої освіти.

2. У закладах освіти:

початкова освіта здобувається протягом чотирьох років;

базова середня освіта здобувається протягом п’яти років;

профільна середня освіта здобувається протягом трьох років.

 

Стаття 9. Забезпечення рівного доступу до здобуття повної загальної середньої освіти

 

1. Рівний доступ до здобуття повної загальної середньої освіти забезпечується шляхом:

визначення правил зарахування до закладів освіти;

зарахування до початкової школи та гімназії без проведення конкурсу, крім випадків, визначених законодавством;

територіальної доступності повної загальної середньої освіти;

фінансування закладів освіти за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів в обсязі, достатньому для виконання державних стандартів та ліцензійних умов;

дотримання вимог законодавства щодо доступності закладів освіти для осіб з особливими освітніми потребами.

2. До комунального закладу освіти для здобуття початкової та базової середньої освіти у порядку, визначеному законодавством, обов’язково зараховуються всі діти, які:

проживають на території обслуговування закладу освіти;

є рідними братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту в цьому закладі освіти;

є дітьми працівників цього закладу освіти.

Діти з особливими освітніми потребами, які проживають на території обслуговування комунального закладу освіти, мають право на першочергове зарахування до нього у порядку, визначеному законодавством, для здобуття початкової та базової середньої освіти.

3. Зарахування дітей до державних, комунальних і корпоративних закладів освіти для здобуття профільної середньої освіти (академічного або професійного спрямування) відбувається на конкурсних засадах. Конкурс може не проводитися, якщо кількість поданих заяв про зарахування не перевищує загальної кількості вільних місць у відповідних класах.

4. Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних і комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти затверджується центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар