Сторінки

вівторок, 27 червня 2023 р.

ЗВІТ директора Новороманівського ліцею Брониківської сільської ради Найдюк Валентини Іванівни за 2022-2023 навчальний рік

 

ЗВІТ

директора Новороманівського ліцею

Брониківської сільської ради

Найдюк Валентини Іванівни

за 2022-2023 навчальний рік






Закінчився навчальний рік і тому ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу школи, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2022-2023 навчального року.

Наша країна переживає зараз дуже складні часи. В умовах введення в Україні воєнного стану, викликаного збройною агресією росії, освітяни на своєму вчительському трудовому фронті. Працюють сумлінно, відповідально ставляться до виконання посадових обов’язків і вже цим наближають перемогу.

Відповідно до наказу МОН України від 23.03.2005 №178 “Про затвердження примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю” у травні-червні кожен керівник навчального закладу щороку звітує про свою діяльність на загальних зборах педагогічного колективу, батьківського комітету, ради школи та громадськості.

У своїй роботі протягом звітного періоду я керувалася Статутом школи, правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками директора, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника закладу загальної середньої освіти.

Педагогічний колектив Новороманівського ліцею у 2022-2023 навчальному році спрямовував свої зусилля на створення умов для повноцінного розвитку особистості учня; впровадження інноваційних форм і методів роботи для підвищення якості освітнього процесу; підтримання тісних зв'язків з батьками учнів; постійний контроль по охороні та збереженню життя учнів.

Укриття облаштоване, побудований внутрішній туалет, розміщуються всі класи та персонал. Проводяться уроки, фізкультхвилинки, заняття з психологом та педагогом-організатором під час довготривалих тривог.



1. Загальна інформація.

Новороманівський ліцей— заклад загальної середньої освіти, який знаходиться в комунальній власності Брониківської сільської ради. Управління і фінансування здійснюється відділом освіти, молоді та спорту Брониківської сільської ради.

У 2022-2023 н.р. у закладі працювало 27 педагогічних працівники і 22 працівників з числа обслуговуючого персоналу та 3 працюють сезонно (в період опалювального сезону).

У цьому навчальному році навчання завершують 230 учні у 11 класах..

До 1 класу у 2023-2024 навчальному році піде 17 школярів, які будуть навчатися за програмою Нової української школи. Також у цьому навчальному році ми продовжуємо впровадження Нової української школи у середніх класах - 5-6 класи.

На жаль, в цьому навчальному році не було групи продовженого дня.

З метою навчання і розвитку здібностей обдарованих дітей протягом навчального року в школі працювали гуртки:

- 2 фізкультурно-спортивного напрямку "Футбол", «Волейбол» (охоплено 45 учнів);

2. Кадрове забезпечення.


Час диктує все нові і нові вимоги до вчителя, тому кожен учитель нашої школи вміє працювати з комп’ютером, використовує нові інформаційно-комунікаційні технології, ефективно забезпечуючи освітній процес.

За якісним складом педагогічних працівників ліцей має:

Учителів вищої кваліфікаційної категорії –13 ;

І кваліфікаційної категорії – 4;

ІІ кваліфікаційної категорії– 6 ;

кваліфікаційної категорії спеціаліст – 1;

Має педагогічне звання «Старший учитель» - 8 учителів.

Цей рік нам прийшлося працювати в складних умовах. Адже були зміни у структурі року, коли добавлялися і переносилися строки проведення канікул. Спочатку змішане, дистанційне, проте ми успішно закінчили навчальний рік.

Збройна агресія росії, війна - такі умови значно ускладнили, навіть в деякій мірі унеможливили освітні процеси, якість навчання, як для вчителів так і для учнів.

3.Освітня діяльність та методична робота.

Відповідно до річного плану роботи закладу у 2022-2023 н.р. педагогічний колектив працював згідно до вимог статей Конституції України, Законів України "Про освіту", "Про повну загальну середню освіту", Указів Президента України "Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні", "Про Національну доктрину розвитку освіти", спрямованих на подальший розвиток освіти, створення умов для забезпечення рівного доступу до якісної освіти.

В 2022-2023 н.р. методична робота у Новороманівському ліцеї була спрямована на реалізацію науково - методичної проблеми (4 рік) "Педагогіка партнерства як основа формування інноваційного освітнього середовища на засадах компетентнісного підходу та принципу дитиноцентризму"

Розв’язання проблеми і завдань ліцею, затверджених на навчальний рік, дозволило колективу досягти певних успіхів у забезпеченні якості освітніх послуг, створенні умов для навчання і виховання учнів.

Незважаючи на усю складність освітнього процесу у 2022-2023 н.р. освітня програма виконана повністю, а річний план – на достатньому рівні.

Методична робота була організована відповідно  структури:

  •  педагогічна рада

  • методична рада;

  •   методичні об’єднання вчителів початкових класів, класних керівників;  

  •  творча група;

  • методичні, проблемні семінари;   

За навчальний рік організовано та проведено 15 засідань педагогічних рад (тематичні, з поточних питань, організаційні). Зокрема:   

«Новий Державний стандарт базової середньої освіти – матриця академічної свободи. Стан готовності закладу освіти до навчання 5-класників НУШ 10

«Про самооцінювання професійних компетентностей та побудову власної траєкторії подальшого розвитку в умовах воєнного стану»

«Основні складові компетентностей учнів. Навчально-методичне та дидактичне забезпечення освітнього процесу, зорієнтованого на реалізацію компетентностного підходу»

З метою чіткої координації методичної роботи активно працювала методична рада у складі:

Данильчук Л.І. – заступник директора, керівник методичної ради.

Члени методичної ради:

- Найдюк В.І. – директор ліцею;

- Черниш О.С. – заступник директора ліцею;

- Калінченко Т.М. – керівник творчої групи вчителів ліцею;

  • Будаєва М.С. – голова МО вчителів початкових класів ліцею;

  • Горобей К.А. – керівник МО класних керівників ліцею;

  • Заруцька Г.І. – голова профспілки ліцею;

  • Міщук В.В. – секретар засідань методичної ради ліцею.

Основні питання діяльності методичної ради закладу:

- “Про підсумки методичної роботи за 2021/2022 навчальний рік”.

- “Про організацію освітньої діяльності у 2022/2023 навчальному році”.

Ділова гра «Шляхи впровадження Державного стандарту базової середньої

освіти».

- “Підсумки І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, конкурсів”.

- “Про комфортне, безпечне, інклюзивне, розвивальне та мотивуюче середовище як результат спільної діяльності учасників освітнього процесу та пріоритетна вимога внутрішньої системи якості освіти”.

- “ Формувальне оцінювання. Учнівське портфоліо”.

- “Про участь педагогів у конкурсі «добрих практик» освітян Брониківської громади «Інноваційний простір громади – 2023”.

- “ Про відстеження результатів навчання та оцінювання учнів із навчальних предметів за І семестр 2022/2023 навчального року”.

- “ Методичний інтенсив «Компетентісний урок як інструмент НУШ”.

- « Організація освітнього процесу в контексті концепції «Нова українська школа».

- « Формувальне оцінювання. Учнівське портфоліо».

“  Робота з обдарованими учнями”.

- “Про стан викладання математики та української мови у 5 класі”.

- «Заходи з управління самоосвітою педагогічних працівників».

- “Про формування професійної компетентності педагогів в умовах Нової

української школи”.

- “Про підсумки навчання з використанням дистанційних технологій”.

- «Вивчення та обговорення нормативних документів з питання організованого закінчення навчального року”.

- “Про стан організації освітнього простору НУШ у 2022-2023 н.р.”.

- “Про рівень навчальних досягнень у 2022-2023 навчальному році”.

- “ Про стан справ щодо підготовки до засідань педагогічної ради”.

- “ Впровадження в роботу методичних родзинок, нових педагогічних ідей”.

- “Про аналіз та стан проведення предметних тижнів. Про результати підвищення кваліфікації педагогів у 2022 – 2023 навчальному році”.

Методична робота була спрямована на забезпечення належних умов для організації освітнього процесу учнів 5-го класу відповідно до вимог Державного стандарту базової середньої освіти. Опрацьовано Державний стандарт базової загальної середньої освіти та окреслено шляхи його реалізації. Забезпечено методичний і психологічний супровід впровадження в освітній процес нових Державних стандартів початкової та базової загальної середньої освіти. З цією метою проведено інструктивно-методичну нараду для вчителів, які викладають у 5 класі за новими навчальними програмами, розроблено пам’ятку для вчителів «Як розробити навчальну програму на основі модельної». Забезпечено ознайомлення членів педагогічного колективу з Інструктивно-методичними рекомендаціями щодо впровадження Державного стандарту базової середньої освіти 5 класу, рекомендацій щодо ведення шкільної документації На засіданнях ШМО розглянуто Методичні рекомендації оцінювання навчальних досягнень учнів 5 класу, опрацьовано нормативно-правові документи щодо організації оцінювання в основній і старшій школі. Протягом методичного тижня 22.08.2022-29.08.2022 р. проведено Інструктаж щодо ведення і заповнення класних журналів; опрацьовано методику проведення першого уроку; опрацьовано з педагогічним колективом матеріали, розміщених на сайті МОН України та сайті закладу освіти щодо протидії булінгу.

У методичній роботі закладу освіти належна увага приділялась проблемі адаптації першокласників до навчання в ліцеї та п’ятикласників до навчання в основній школі. Розроблено плани наступності, заходи адаптаційного періоду. Проведено психолого-педагогічний консиліум за участю батьків (31.10.2022 р.) «Про адаптацію п’ятикласників та класно–узагальнюючий контроль учнів 5-го класу».

Усі педагогічні працівники закладу активно працювали у методичних комісіях закладів громади, зокрема 6 педагогів є керівниками цих комісій: Черниш О.С., Борсученко Т.І., Пасічник В.П., Торуцька В.М., Калінченко Т.М. Це засвідчує їх високий професіоналізм.

У закладі проведено ряд методичних заходів, тренінги, семінари, засідання творчої групи, яка працювала за темою:«Робота з обдарованими дітьми, як запорука успіху», воркшоп тощо.

Гарним започаткуванням став випуск інформаційного вісника «Нова інфо», головний редактор – Тетяна Миколаівна Калінченко. На часі зміна простору бібліотеки в сучасний інформаційний центр.

Самооцінювання

У 2022-2023 н.р. здійснено самооцінювання освітньої діяльності закладу за напрямами: “ Освітнє середовище”, “Система оцінювання здобувачів освіти”, “ Педагогічна діяльність”, яке супроводжувалось анкетуванням учасників освітнього процесу, відвідуванням навчальних занять, вивченням документації тощо. Рівні самооцінювання визначались за відповідними індикаторами, визначено досягнення , недоліки та шляхи удосконалення іх усунення. Дані питання розглядались на засіданні педагогічної ради ліцею.



Проведено внутрішні моніторинги освітньої діяльності:

-моніторинг освітнього середовища щодо створення безпечних та комфортних умов, вересень;

- моніторинг рівня адаптації учнів 1 класу, вересень;

- моніторинг рівня адаптації учнів 5 класу, жовтень;

- моніторинг якості та безпечності харчування, створення умов здорового харчування та роботу шкільної їдальні, листопад;

- моніторинг сформованості читацької компетентності учнів початкових класів, грудень;

- моніторинг виконання плану підвищення кваліфікації за 2022 рік, грудень;

- моніторинг результатів навчальних досягнень учнів за І, ІІ семестр, рік, грудень, червень;

- моніторинг ведення класних журналів, червень;

- моніторинг якості та результативності навчання учнів 9 класу, січень;

- моніторинг якості та результативності викладання української мови та літератури, лютий;

- моніторинг формування та забезпечення реалізації політики академічної доброчесності, березень;

- моніторинг якості та результативності викладання основ здоров’я, березень;

- моніторинг математичної компетентності учнів початкових класів,грудень, квітень, комісія;

- моніторинг якості та результативності викладання фізичної культури травень;

- моніторинг результатів самоосвітньої діяльності педагогічних працівників, травень;

- моніторинг якості та результативності роботи з обдарованими та здібними учнями, червень.

Протягом 2022-2023 н.р. належна увага з боку керівництва школи приділялась росту педагогічної майстерності вчителів через самоосвітню діяльність, курсову перепідготовку та атестацію педагогічних працівників.

Педагогічні працівники закладу постійно брали участь у онлайн вебінарах, семінарах, тренінгах, конференціях.

Згідно перспективного та річного графіка проходження курсової перепідготовки у 2022-2023 н.р. 22 педагоги успішно пройшли курси та 5 педагогів атестацію.

Результати атестації педагогічних працівників у 2023 році:

1. Янович Л.М., вчителька початкових класів - відповідає займаній посаді, підтверджено раніше присвоєне звання «старший учитель», раніше присвоєний 11 тарифний розряд.

2. Грибєнчиков І.І., вчитель фізичної культури, “Захисту України” - відповідає займаній посаді, підтверджено раніше присвоєну кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», раніше присвоєне звання «старший учитель».

3. Пасічник В.П., вчителька біології, основ здоров’я - на відповідає займаній посаді, підтверджено раніше присвоєну кваліфікаційну категорію«спеціаліст вищої категорії», раніше присвоєне звання «старший учитель»

4. Найдюк В.І., директор ліцею - відповідає займаній посаді;

5. Найдюк В.І. , вчителька географії- відповідає займаній посаді Найдюк В.І., присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»

6. Туринська Н.П., вчителька історії та правознавства - відповідає займаній посаді, присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії».

За підсумками обласного конкурсу Добрих практик освітян Житомирщини «Сучасна освіта -2023» 8 наших вчителів здобули дипломи 1,2 та 3 ступенів

  1. Черниш О.С.,

  2. Литвинець ,МіщукВ.М., Туринська Н.П.,

  3. Будаєва М.С., Пасічник В.П., Шлінчак М.А., Янович Л.М.

Моніторинг рівня навчальних досягнень здобувачів освіти та порівняльний аналіз з метою прослідковування освітньої траєкторії учнів здійснюється постійно, що семестру і за навчальними роками. Середній бал – 8,4, якісний показник – 0,72

Як результат роботи , маємо гарні досягнення в цьому році:

  • 14 учнів закладу нагороджено цінними подарунками та грамотами за перемогу у Всеукраінських та результативну участь у обласних олімпіадах, конкурсах , змаганнях ЦЕ – гордість ліцею :

  • 17 здобувачів освіти нагороджено Похвальним листом за високі досягнення у навчанні

  • 78 учнів закладу відзначено в номінаціі «Сходження на Олімп» за відповідальне ставлення до навчання, активну участь у житті ліцею , під час свята School Party.

  • 47 батьків отримали подяки за співпрацю та активну участь у житті ліцею.

Створення рівних умов доступу до освіти, освітнього дизайну для дітей з ООП інклюзивна форма навчання : 8 здобувачів освіти ( 4 учні — III рівень підтримки, 4 учні — IV рівень підтримки), працює 7 асистентів вчителя, проводяться КРЗ психологами Гудзь Ю.Г. та Торуцькою В.М., логопедом Роман Ю.Р.

Відповідно до плану проводяться засідання КППС, які оформлені протоколами, ведеться необхідна документація, співпраця з представниками Городницького ІРЦ.


6. Виховна та позакласна робота.


Основною метою виховної роботи є виховання особистості учня, набуття ним соціального досвіду, успадкування духовних надбань українського народу, формування в нього наукового світогляду, розвиненої духовності, моральної, естетичної, правової, екологічної культури, прищеплення комплексу загальнолюдських, патріотично-національних і професійних норм, правил, цінностей та ідеалів поведінки.

Для їх реалізації у Новороманівському ліцеї був розроблений план виховної роботи навчального закладу та плани виховної роботи класних керівників. Ці плани охоплюють всі напрямки виховання: громадянське, національно-патріотичне, морально-етичне, правове, художньо-естетичне, військово-спортивне і фізичне, трудове, професійна орієнтація молоді, екологічне та включають в себе календарні, традиційні шкільні свята, заходи та конкурси.

В основу планування виховної роботи покладено творчий розвиток особистості, шанобливе ставлення до національно-культурних традицій, оволодіння народною мораллю, етикою, культурою, правами і обов’язками громадянина України.

Виховна робота педагогічного колективу була підпорядкована проблемній темі закладу: «Педагогіка партнерства як засіб формування інноваційного освітнього середовища на засадах компетентнісного підходу та принципу дитиноцентризму ».

Виховна робота у Новороманівському ліцеї Брониківської сільської ради здійснювалася за напрямками Ціннісного ставлення до себе, до сім'ї, родини, людей,до праці, до природи, до мистецтва, до суспільства і держави.

Основними принципами виховання стали: демократизація виховання; гуманізація виховання, напрямок на здоров’я збереження, активність, самодіяльність і творча ініціатива; єдність навчання і виховання; диференціація родинного і суспільного виховання; особистісно-орієнтований підхід у вихованні; єдність національно-патріотичного і загальнолюдського виховання.

Протягом  2022-2023 навчального року з метою формування національно свідомої, активної, всебічно розвиненої, патріотично налаштованої української молоді в рамках реалізації завдань виховної роботи закладу була проведена вагома робота були проведені наступні заходи- місячники, декади, тематичні і предметні тижні:

Тематичні та предметні тижні:

тиждень бібліотеки (Герасімюк О.В.),


Організовувалися різноманітні години спілкування, конкурси, флешмоби, відкриті виховні години, загальношкільні свята та заходи:

  • 5 вересня – День Знань, Квест першокласників і їх батьків (Роман Ю.Р., Уварова В.В., Черниш О.С., Янович Л.М.)

  • 21 вересня День миру (1 клас, Янович Л.М.)

  • «Андріївські вечорниці» ( Туринська Н.П., кл. керівник 5 класу, вчитель музики Уварова В.В.);

  • 30 вересня- міні-концерт День Вчителя (Роман Ю.Р., Уварова В.В., Черниш О.С.)

  • День української хустки (фоточелендж) (класні керівники, ПО, ЗДВР)

  • Свято Миколая - 20 грудня (Роман Ю.Р., Уварова В.В., Черниш О.С.)

  • 14 жовтня – інтелектуальнагра «Де логіка?» -10 кл. Литвінець Т.П.

  • До Дня Соборності України ( Ничипорук Л.А., Литвінець Т.П.)

  • Підготовка до Великоднього свята (класні керівники, ПО, ЗДВР)

  • заходи до Дня Вишиванки (класні керівники, ПО, ЗДВР)

  • заходи до Дня Памяті та Примирення (класні керівники, ПО, ЗДВР)

  • до Дня ДНЯ ЄДНАННЯ УКРАЇНИ , (Рожко, Л.Б., Янович Л.М.)

  •  День Цивільного захисту (Роман Ю.Р., Данильчук Л.І.)

  • «School party»: (класні керівники, ПО, ЗДВР)

  • Благодійні ярмарки.

  • Останній дзвоник (Роман Ю.Р., Уварова В.В., Шлінчак М.А.,Черниш О.С.).


З метою виховання почуття поваги та гордості до рідного краю, мови, народу, ЗСУ та з метою ознайомлення сучасної молоді з трагічним минулим та сучасним нашого народу класними керівниками були проведені години спілкування:

3-14 жовтня -  Заходи до Дня Захисників та захисниць України – долучилися до створення спільної дошки Підтримай Захисника

- долучились до акції «Подаруй тепло солдату!». збір: теплого одягу та взуття - шкарпетки, светри, штани, шапки, рукавиці, куртки та ін.

-продуктів харчування: консервація, овочі, печиво, цукерки, чай, кава,домашня випічка…

- виготовлення окопних свічок(парафін, свічки, картон, консервні банки), плетіння маскувальної сітки

21 листопада – до Дня Гідності та свободи – колективна поробка 1 клас(Янович Л.М.); година спілкування 8 кл. (Калінченко Т.М.), «День пам’яті жертв Голодоморів», «День Соборності України» До Дня Соборності України в 3 класі (класовод Любов Ничипорук) було проведено інформаційно - привітальну хвилинку, здобувачі освіти виготовили буклет " Яка для мене Україна", розмальовували букви, з яких потім утворили слово "Україна". До Дня Соборності України в 10 класі (класний керівник - Литвінець Т.П.)  було проведено «ІСТОРИЧНИЙ КВЕСТ».

30 січня – проведено вікторину, присвячену Дню пам’яті Героїв Крут (6 клас, Уварова В.В.)


ДО ДНЯ ЄДНАННЯ УКРАЇНИ 16 ЛЮТОГО 2023 Р.В 4 КЛАСІ (КЛАСОВОД РОЖКО Л.Б.) БУВ ПРОВЕДЕНИЙ ТЕМАТИЧНИЙ ЗАХІД "В ЄДНОСТІ НАША СИЛА".

А УЧНІ 1 КЛАСУ (КЛАСОВОД ЯНОВИЧ Л.М.) ПОЗНАЙОМИЛИСЯ З ІСТОРІЄЮ ВИНИКНЕННЯ СВЯТА, ТРАДИЦІЯМИ . З ВЕЛИКИМ ЗАДОВОЛЕННЯМ ДІТИ ВИГОТОВИЛИ СВЯТКОВІ ПРАПОРЦІ « ДЕНЬ ЄДНАННЯ».

До Дня Єднання в Новороманівському ліцеї силами активістів учнівського самоврядування було проведено захід під гаслом «Вишиванка Єднає Серця Патріотів» (Уварова В.В., Роман Ю.Р.)

20 лютого 2023 р. в День Героїв Небесної Сотні з учнями 8 класу Новороманівського ліцею педагог- організатор Роман Ю.Р. провела годину спілкування, під час якої пригадали хронологію цих подій, подивилися фільм «Зима у вогні».

21 лютого 2023 р. у Міжнародний день рідної мови зі здобувачами освіти 10 класу Новороманівського ліцею було проведено лінгвотренінг "Фемінітиви всерйоз і жартома" (вчителька української мови та літератури, філологиня, авторка поезій - Калінченко Т.М.).

26 лютого 2023 р.були проведені заходи у Новороманівському ліцеї до Дня спротиву окупації Криму:

5, 6 клас - презентація "Крим-це Україна",

7 клас - показ фільму "Крим: як це було",

8клас - бесіда "Спротив триває", 

9 клас - "Крим - нескорений",

дослідження-есе "Любити Україну непросто" 10 клас, 

11 клас " Історія без міфів" дискусійна бесіда

(Вчитель історії- Туринська Н.П.)

У Новороманівському ліцеї 8 травня 2023 р. виховну годину пам'яті було проведено зі здобувачами освіти 9 - 10 класів (педагог - організатор Роман Ю.Р.), а також

Інформаційні уроки пам‘яті в 1 класі : «День пам‘яті та примирення» (Янович Л.М.) та в 4 класі (Рожко Л.Б.).

У травні у Новороманівському ліцеї було проведено День Вишиванки, з насиченою програмою:

святкова лінійка, цікаві номери, зустріч з волонтерами благодійного фонду "Справжні Українці" та DOG HELPS to LIVE, заняття з тактичної медицини, аквагрим та танцювальний флешмоб та багато позитивних емоцій.

Спеціально до свята учні підготували малюнки, листи подяки нашим захисникам, а також домашню випічку, солодощі (разом і з батьками, колективом закладу).


Формування ціннісного ставлення особистості до себе, формування здорового способу життя здійснювалося через години спілкування, бесіди, конкурси. Упродовж року проводились спортивно-масові та оздоровчі заходи, змагання, години спілкування для формування здорового способу життя.

Протягом 2022-2023 н.р. постійно велась робота з попередження дитячого травматизму серед учнів. Проведено планові бесіди, інструктажі, лекції з питань електробезпеки, правил поведінки на водоймах, порядку дій населення при виявленні вибухонебезпечних предметів, пожежі, надання долікарської допомоги, Тиждень безпеки дорожнього руху (вересень), Місячник безпеки життєдіяльності (листопад). Проведені цільові профілактичні заходи, інструктажі напередодні літніх канікул, доведені до відома батьків у класних групах. У школі наявний журнал реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності для учнів при проведенні позашкільних та позакласних заходів.

         Проводилася цілеспрямована профілактична робота з безпеки життєдіяльності з учасниками навчально-виховного процесу. Видані накази, які стосуються питань безпеки життєдіяльності та запобігання дитячого травматизму, ці питання систематично розглядалися на нарадах при директорові, педагогічних радах.  На  період запровадження воєнного стану в Україні ( Указ №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні») в закладі, на постійній основі, проходить інформування учасників освітнього процесу та працівників (олайн зустрічі, хвилинки спілкування)про межі поширення, наслідки, способи та методи захисту, а також дії у зоні можливої надзвичайної ситуації; презентовано чат бот  «У разі надзвичайної ситуації або війни», в якому зібрані поради, як захистити себе у кризовій ситуації. Також адміністраторами групи ФБ розповсюджується корисні поради від  UNICEF Ukraine «Важливо, як ніколи», «Дітям про вибухонебезпечні предеми»; ДСНС України «Мінна безпека. Що потрібно знати та виконувати»; базові правила поведінки та як діяти в разі виявлення мін та інших вибухонебезпечних предметів у серії коміксів «Мінна безпека не без ПЕКа» в-ва «Ранок».

На базі Новороманівського ліцею вперше в Брониківській громаді і в районі було відкрито клас безпеки. 15 грудня - урочисте відкриття класу безпеки (Роман Ю.Р., Черниш О.С.Торуцька В.М., Уварова В.В.); малюнки учнів.

31 січня попри часті повітряні тривоги працівникам Звягельського районного управління ДСНС все ж вдалось провести Урок з безпеки для учнів Новороманівського ліцею Брониківської громади. Заняття було проведено у спеціально облаштованому класі безпеки, який зовсім нещодавно почав функціонувати у закладі. Шляхом показу повчальних фільмів, листівок, буклетів та решти наповнення класу, учням розповіли про основні заходи безпеки життєдіяльності в сучасних умовах та наголосили на потребі постійно їх дотримуватись у повсякденному житті.


 02 березня 2023 року до Новороманівського ліцею завітала мобільна освітня команда від UNICEF Ukraine спільно з IN TOUCH Ukraine Foundation в рамках проекту «Комплексне реагування на надзвичайні ситуаціі в Житомирській області для забезпечення потреб дітей, батьків та опікунів, які постраждали внаслідок збройного конфлікту в Україні».

Мобільна освітня команда #1 в складі якої ментори Олександр, Владислав та Дмитро доступно та цікаво донесли інформацію до учасників освітнього процесу про мінну безпеку та інформаційну безпеку, а також провели інтелектуальний конкурс «Шевченко питає».

6 березня в Новороманівському ліцеї було організовано зустріч спеціаліста навчально - методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності м.Звягель із учнями 9-11 класів.

06 березня 2023 р., Мобільна освітня команда 4 від ЮНІСЕФ UNISEF знову відвідала Новороманівський ліцей. Для учнів 1-4 та 5 класів проведені тренінг з протимінної безпеки також —цікаві ігри та руханки.

Із метою популяризації, пропаганди та формування навичок здорового способу життя, запобігання негативним проявам серед учнівської молоді для учнів проведено ряд бесід та тренінгових занять з профілактики паління, вживання алкоголю, наркотичних засобів: виховні години з елементами тренінгу «Будьмо здоровими», «Скажемо шкідливим звичкам – НІ»

28 квітня 2023 р.  День Цивільного захисту у Новороманівському ліцеї відбувся під гаслом «Життя - найвища цінність. Бережи його!»

7 травня 2023 р. зі здобувачами освіти 9 класу було проведено тренінг «Ми проти СНІДу! Ми - за життя!» (практичний психолог Торуцька В.М, педагог-організатор Роман Ю.Р.) з метою надати інформаційну підтримку в питаннях здорового способу життя, об‘єктивну інформацію про ВІЛ, СНІД, сформувати навички поведінки в ситуаціях ризику, виховати толерантне ставлення до ВІЛ - інфікованих.

З 15. 05 по 30.05 в Новороманівському ліцеї було проведено заходи в рамках акції "Ні, значить ні". Здобувачі освіти ознайомилися зі способами, які допоможуть захиститися від сексуального насилля, про види покарань за дані правопорушення та отримали інформацію про те, куди звертатись, якщо стали жертвою чи свідком сексуального насилля. Класні керівники, педагоги, психолог провели години спілкування зі старшокласниками: в 10 класі "Твоє життя - твій вибір" ( Т.І.Борсученко, В. М. Торуцька); в 11 класі "Протидія насиллю" ( М.А. Шлінчак, В.М. Торуцька); в 9 класі "Захисти себе сам" ( К.А. Горобей, В.М. Торуцька).

   Новороманівський ліцей долучився до участі в Всеукраїнському фізкультурно-оздоровчому заході « Рух – це здорово!», присвяченому Міжнародному дню захисту дітей, а також проведено заходи в рамках Олімпійського дня (вч. Грибєнчиков І.І.). Велопробіг до Дня памʼяті пройшов в Брониківська Отг 8 травня 2023 р. з покладанням квітів до памʼятників загиблих у Другій світовій війні та висадженням квітів у Парку памʼяті нескорених .

18 лютого 2023 р. Спортивний захід Брониківської громади “СПОРТ ДЛЯ ВСІХ” .

16.02.23 р. у класі безпеки Новороманівського ліцею Брониківської територіальної громади рятувальники Звягельського районного управління ДСНС провели для учнів урок з безпеки життєдіяльності. Основну увагу приділили дотриманню дітьми правил пожежної безпеки у побуті та недопущенню пожеж через дитячі пустощі з вогнем. Також, розповіли про небезпеки, які можуть містити в собі не знайомі знахідки та нагадали правила поведінки при виявленні ВНП.

На формування ціннісного ставлення до природи були спрямовані різноманітні форми виховної діяльності екологічної тематики (Черниш О.С., Роман Ю.Р.) – конкурс екологічних плакатів та виробів з вживаних матеріалів«Друге життя сміття». Традиційним є проведення Всеукраїнської щорічної акції «За чисте довкілля»; продовження акції «Сад Перемоги» - висаджено 37 молоденьких ялинок, 17 сосен та інших рослин.

Взяли участь в соціально-освітній програмі Нідерландів - Висадка цибулин квітів від Flowers4School . отримали коробку з цибулинами квітів(500 шт.), тюльпанів, нарцисів,гіацинтів, крокусів.

З метою активізації пізнавальної діяльності учнів, зацікавлення їх наукою в Новороманівському ліцеї 18-21 квітня 2023 р. було проведено тиждень хімії.

Учні початкової школи відвідали «Міні- музей хімії», під час екскурсії діти мали змогу «помандрувати» у світ речовин та хімічних перетворень, поринули в світ хімічних «див»: їм було продемонстровано цікаві досліди .

З метою формування стійкого пізнавального інтересу до природничих наук для учнів 5-6 класів було проведено Годину цікавої хімії «Знайомство з Хімією», під час якої учні познайомилися з різноманітністю речовин, їх особливостями, застосуванням та правилами безпечного поводження з речовинами, побачили цікаві досліди.

Протягом тижня учні 7-10 класів мали можливість перевірити свої знання та поглибити їх, розвивати навички спілкування, групової роботи, вчитися працювати в команді.

Для учнів 7 класу було проведено гру «Хімічні елементи», для учнів 10-11 класів інтелектуальну вікторину «Хімія в різних науках». Учні 8 класу- досліджували властивості та склад неорганічних речовин, а дев‘ятикласники провели STEM- дослідження «Наявність органічних речовин(глюкози, крохмалю, білка) в продуктах харчування».(вчителька хімії Черниш О.С.)

26 квітня 023 р. з учнями 7 класу було проведено виховний захід на тему: «Чорнобиль в серці України, а тінь його по всій землі» (класний керівник Борсученко Т.І.);
для здобувачів освіти 9 - 11 класів проведено годину спілкування "Чорнобиль - біль і трагедія України" (педагог - організатор Роман Ю.Р.).

27 квітня, в рамках тижня екології (24 – 28 квітня 2023 р.) зі здобувачами освіти 1 класу ми стали справжніми Еко - інспекторами та вирушили у подорож по країні Екологія (педагог - організатор Роман Ю.Р.)

22 квітня відзначається Всесвітній День Землі - з метою формування екологічної культури і екологічної свідомості учнів, розвитку бажання брати участь у природоохоронній діяльності з учнями 5 та 7 класів Новороманівського ліцею було проведено вікторину до Всесвітнього Дня Землі (вчитель географії Борсученко Т.І.).

Ціннісне ставлення до культури та мистецтва формувалося під час проведення годин спілкування, концертних програм до дня Учителя, виставок квіткових композицій, виробів з осіннього листя, конкурсів малюнків, виробів тощо.

9 лютого 2023 р.  Відеопроєкт "Капсула часу" Новороманівський ліцей

#капсула_часу #КЗПО «Обласний Центр ДЮТ

З 06 до 10 лютого в Новороманівському ліцеї пройшов тиждень мистецтва. Розпочався він конкурсом " Вільна Україна" .Організована виставка малюнків «Світ мистецтва», " Валентинка для захисника". (Уварова В.В.)

14 лютого 2023 р. - ПРОЙШОВ ВИХОВНИЙ ЗАХІД «І ЗНОВУ ПРО КОХАННЯ» З УЧНЯМИ 11 КЛАСУ В СУПРОВОДІ КЛАСНОГО КЕРІВНИКА МАРИНИ АНАТОЛІЇВНИ ШЛІНЧАК.

З метою формування в учнів бережного ставлення до книг було проведено тиждень бібліотеки, під час якого бібліотекар Герасімюк О.В. провела: -екскурсії до шкільної бібліотеки для учнів 1 - 2 класу, хвилинки- цікавинки про найдивовижніші бібліотеки світу - для учнів 2-5 класів; було продовжено щорічну акцію «Живи, вчи,книго!», а також «Подаруй бібліотеці книгу».

Тиждень початкових класів – березень 2023 р.(Янович Л.М., Будаєва М.С., Ничипорук Л.А., Рожко Л.Б.) на тему: «Квітка – душа України».

"Топ 5 квітів -символів України": ранкові зустрічі,опрацювали легенди про сонях, барвінок, мальву, чорнобривці. Підсумок дня: пазлограма "Квіти-символи".

"Квіти, які лікують проведено хвилинку-цікавинку ,працювали над проєктом "Квітковий чай". Підсумок дня: фоточелендж "Мій улюблений квітковий чай".

"Квіти Червоної книги України ". "Віночок вити - у мирі і злагоді жити": Створили спільний проєкт "Український віночок". створено арт виставку "Моя улюблена квітка".

Тиждень початкових класів був спрямований на формування почуття патріотизму, любові до своєї рідної землі, на розвиток творчих здібностей учнів.

З метою підвищення в учнів інтересу до читання, виховання читацької культури, розширення кругозору здобувачів освіти, в Новороманівському ліцеї з 20.03 по 24.03 2023р. був проведений «Тиждень зарубіжної літератури» під девізом:

«Шукай у книгах мудрості уважно, тоді лише знайдеш велику користь для душі».

Подорож у дивовижний світ зарубіжної літератури відбувся за планом:

1.1.Оформлення інформативного куточка: «Про книгу і користь читання», «І книги теж святкують ювілеї».

1.2.Гра - Літературний квадрат.(7 клас)

2.Літературний марафон (вівторок-п`ятниця, 8 клас)

3.Всесвітній день поезії.(Читаємо вірші-хайку власні,Мацуо Басьо; захист малюнків)

4. Виставка малюнків “Сторінками зарубіжної літератури”- «Читаємо – малюємо».

5.»Літературний постер»(7-6)

6.Літературна Гра «ДоміНУШка»(5кл) (вчителька зарубіжної літератури - Заруцька Г.І.)


28 березня 2023 р. було проведено виховний захід До міжнародного дня театру для учнів 8 класу «Театральна абетка» (педагог - організатор: Роман Ю.Р.)

10– 14 квітня 2023 р. було проведено Фотоквест «Сім кольорів щастя» (педагог - організатор: Роман Ю.Р.)

Впродовж двох тижнів перед Великоднем класні колективи (1 – 11 кл.) готували аплікації, - малюнки, листівки, Великодні композиції, віночки, поробки,гірлянди, «писанкові дерева», плакати співпраці тощо, щоб прикрасити свої класні кімнати, наповнити їх святковою атмосферою. Активісти учнівського самоврядування разом з педагогом- організатором Роман Ю.Р. долучилися до створення святкової фотозони.

В Чистий четвер - класні колективи здійснили генеральне прибирання своїх класів.

Колектив Новороманівського ліцею- учні, вчителі, батьки - долучилися до збору і передачі «Великодніх кошиків» для ЗСУ: зібрали домашню випічку, консерви, великодні смаколики, а також малюнки та листи вдячності нашим захисникам!


Однією з важливих ланок виховної діяльності є система правового та превентивного виховання. Для розв’язання цільового комплексу взаємопов’язаних між собою завдань правового виховання учнів, правових почуттів, які б регулювали їхню поведінку було проведено такі заходи: «Тиждень правових знань» (грудень, Туринська Н.П.), години спілкування «Виявлення жорстокого поводження з дітьми», перегляди відеороликів «Права та обов’язки», «Шкільний булінг»(педагог – організатор Роман Ю.Р., психолог Торуцька В.М.). Адміністрація ліцею тісно співпрацює з Службою у справах неповнолітніх, сектором ювенальної превенції  Звягельського відділення поліції ГУНП в Житомирській області: організовані зустрічі з представниками  ювенальної превенції для учнів: бесіди  «Кібер-буліг: способи розпізнання та захист дитини», корисні правила-поради для  профілактики і подолання кібер-булінгу, протидія участі в чат – групах «Редан».

Згідно наказу Міністерства освіти «Деякі питання реагування на випадки булінгу та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти» від 28.12.2019 № 1646 у закладі розроблені  План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню),  Процедура подання учасниками  освітнього процесу заяв про випадки булінгу (форма заяви, примірний зміст, терміни та процедуру розгляду, відповідно законодавства тощо); Порядок реагування на доведені випадки булінгу та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування).

Значну увагу протягом року приділяли роботі Ради профілактики правопорушень, профілактиці булінгу у шкільному середовищі та роботі з попередження випадків торгівлі людьми(відповідно до окремого плану заходів з протидії булінгу).  Усі заходи сприяють поліпшенню умов навчання, розвитку та виховання дітей. З учнями школи, схильними до девіантної поведінки та пропусків навчальних занять без поважних причин, проводиться планомірна робота щодо охоплення їх навчанням та позаурочною діяльністю, в тому числі і на засіданнях Ради профілактики правопорушень(психолог Торуцька В.М.,педагог – організатор Роман Ю.Р.) На внутрішкільному обліку тимчасово було 3 учнів. З учнями, схильними до правопорушень проводилась корекційна робота практичним психологом, педагогом- організатором та класними керівниками. .

Приділялася увага роботі з попередження наркоманії, алкоголізму, боротьбі з тютюнопалінням серед неповнолітніх. З метою профілактики та пропаганди здорового способу життя, боротьби з наркоманією та СНІДом, відповідно до річного плану роботи проводилися тематичні заходи.

На постійному контролі знаходиться відвідування учнями школи. У зв’язку з пандемією COVID-19, у школі було запроваджено звітування по відсутнім у онлайн форматі. Проводився щоденний моніторинг на хворих учнів, вчителів та працівників на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену корона вірусом SARS-CoV-2і у разі їх виявлення приймалися відповідні рішення.

Також, у зв’язку з воєнними діями та оголошеним військовим станом у країні та необхідністю евакуюватися з небезпечних регіонів питання контролю за дітьми стало особливо гостро. Тому адміністрація школи тримала на постійному контролі пересування колективу школи, за потреби співпрацювали із службою в справах дітей Брониківської громади, а класними керівниками налагоджений контакт з кожною сім’єю. Проводився щоденний моніторинг за пересуванням сімей і дітей в них, класні керівники звітували щодо змін пересування та навчання дітей в таких складних умовах. За кордоном у І семестрі перебувало 9 учнів, в ІІ семестрі – 7учнів; 5 учнів перебували на сімейному навчанні, 2 – на дистанційному, 2 учні - екстернат.

Профорієнтаційна робота в 2022-2023 навчальному році проводилася шляхом проведення екскурсій в вищі навчальні заклади: Житомирський державний університет, Поліський національний університет, КНУКіМ ,а також було проведено товариську зустріч з волейбольною командою Вищого професійного училища м.Звягель.


     Формування ініціативної, здатної приймати свідомі рішення особистості неможливе без широкого залучення учнів до управління загальношкільними справами через участь в органах учнівського самоврядування. Модель учнівського самоврядування нашого ліцею має цілеспрямовану, конкретну, систематичну, організовану діяльність. Робота налагоджена таким чином, що кожен представник учнівського самоврядування має доручення. Вибори Президента учнівського самоврядування - голосування з 04 по 07 листопада 2022 року відбувалося з допомогою Google форми (Черниш О.С.,Роман Ю.Р.). Члени учнівського самоврядування традиційно беруть активну участь у проведенні загальношкільних свят та лінійок: Свято першого та останнього дзвоника, «Scool-Party» (травень 2023 р.), концерт до дня вчителя, свято Миколая,   різні заходи для учнів 1-5 класів; учасники самоврядування активно проявляють себе і випробовували свої сили беручи участь у проєктах «Євроклубу»: 27 жовтня 2022 р. - Євроклуб "Єдність" Новороманівського ліцею Брониківської сільської ради взяв участь в регіональному квесті євроклубів (у складі збірної команди Броніквської ТГ). (Черниш О.С.,Роман Ю.Р.).

В лютому 2023 р. вперше представники учнівського самоврядування Новороманівського ліцею взяли участь в обласному етапі інноваційної програми для підлітків та молоді, що допомагає перетворити ідеї на дієві проєкти - «UPSHIFT», та як результат - отримали фінансування для створення молодіжного простору (педагог – організатор Роман Ю.Р., директор ліцею Найдюк В.І.).

До Дня Єднання в Новороманівському ліцеї силами активістів учнівського самоврядування було проведено захід під гаслом «Вишиванка Єднає Серця Патріотів» (Уварова В.В., Роман Ю.Р.)

10 травня для команд юних рятувальників кількох навчальних закладів міста та району був організований перегляд тематичного фільму в пожежно-рятувальному підрозділі

міста Звягель. Команда Новороманівського ліцею ДЮРП «Єдність» також долучилася до проведення заходу, який сприятиме розвитку в учнів культури безпечного життя(Грибєнчиков І.І.).

31 травня 2023 р. учнівським самоврядуванням було зініційовано проведення Дня без рюкзаків.

  Робота з батьками була спрямована на пошук максимальної взаємодії між батьками та вчителями, активне залучення сім’ї до освітнього процесу. Протягом навчального року проведено загальношкільні батьківські збори (вересень, січень(дистанційно),на яких розглядалися питання навчання та виховання, організація харчування учнів, відповідальність батьків за виховання дітей, стан відвідування учнями школи.

31 серпня 2022 року в Новороманівському ліцеї відбулися загальношкільні батьківські збори з питань організації нового 2022 -2023 навчального року.

17 лютого 2023 р. відбулися загальношкільні батьківські збори (онлайн) “Про співпрацю батьків і  ліцею по створенню безпечного освітнього середовища”

19 травня 2023 р. відбулася зустріч з батьківським активом: було обрано нового голову батьківського комітету ліцею, розглянуто важливі питання поточного ремонту, підвозу учнів с. Марушівка, роботи групи продовженого дня в наступному навчальному році, створення безпечної зкпинки в с. Броники та ін..

 В 2022-2023 році за підсумками проведення громадського огляду з охорони дитинства було встановлено, що у школі навчаються  8 учнів, яких виховують опікуни. На шкільному обліку перебувають 2 учнів які  опинилися в складних життєвих обставинах, класними керівниками  було здійснено перевірку умов проживання учнів з   та малозабезпечених родин,  що перебувають в складних життєвих обставинах і складені відповідні акти, окрім того за ініціативи директора ліцею Найдюк В.І. до Великоднього свята надано допомогу у вигляді продуктового пакунку 10 родинам, що найбільше потребують допомоги від спонсорів магазину «М’ясомаркет» (м. Звягель).

Оновили комп’ютерний клас (травень 2023 р.) – завдячуючи команді Багодійний фонд «Справжні Українці» - 10 комп‘ютерів, обговорили (директор Найдюк В.І.) також подальші плани для співпраці з інших напрямків, готові до співпраці з фондом: намалювали малюнки,написали листи, провели акції задля спільної ПЕРЕМОГИ.

2 червня 2023 р. «School party»: в Новороманівському ліцеї відбулося урочисте вручення відзнак за відповідальне ставлення за навчання та активну участь в позакласних та загальношкільних заходах 89 учням і 47 батькам в номінаціях «Сходження на Олімп», виставка творчих робіт учасників освітнього процесу, ярмарка солодощів та творчих виробів, а на завершення - пікнік та розваги на пришкільній території.

5 червня 2023р. в Новороманівському ліцеї відбулося відзначення та нагородження грамотами учнів – кращих читачів та дипломами переможців конкурсу «Найуважніший читач», за участю бібліотекаря школи – Герасімюк Олени Василівни, директора Найдюк В.І., заступника директора  Черниш О.С., класних керівників 1 – 4 класів – Янович Л.М., Будаєвої М.С., Ничипорук Л.А., Рожко Л.Б. У номінації «Кращий читач» були відзначені та нагороджені відповідними грамотами 17 учнів. Окрім цього усі першокласники та другокласники отримали дипломи «Найуважніший читач» за успіхи в оволодінні навичками читання.  

6 червня 2023 р. з метою розширення знань про рідний край, розвитку інтересу до історії Батьківщини, виховання почуття гордості та гідності за свою країну учні 5 класу разом з класним керівником Туринською Н. П. та психологом Торуцькою В. М. відвідали музеї міста Звягель: музей Лесі Українки, родини Косачів та краєзнавчий музей.


6 червня 2023 р. – Свято «Прощавай, Букварику!» в 1 класі (Янович Л.М.)


7 червня в Новороманівському ліцеї відбулося урочисте свято, присвячене випуску з початкової школи учнів 4 класу (Рожко Л.Б., Гудзь Ю.Г., Уварова В.В.).

8 червня 2023 р. відбулося Свято Останнього дзвоника – 2023 .


Усю виховну роботу колектив спрямовував на те, щоб допомогти здобувачам освіти розкрити свої творчі здібності, позбавитися комплексів та страхів, порозумітися між собою, пізнати один одного краще. Плануємо всім педагогічним колективом продовжити роботу в усіх напрямках у наступному навчальному році. Внаслідок системи навчально-виховних заходів, які проводяться в навчальному закладі, сформувалась модель випускника – самодостатнього, цілеспрямованого, патріотично налаштованого, освіченого, творчого, різносторонньо розвинутого українця, громадянина своєї держави.

Пропозиції класних керівників на 2023 – 2024 н.р.:

  • Продовжувати працювавти над темою класу, що сприятиме творчому розвитку та патріотичному вихованню.

  • Проводити акції, ярмарки, виставки творчих робіт

  • Провести «Міс та Містер ліцею». «Таланти ліцею».

  • Історична гра " Вгадай країну за винаходом"

  • Виховний захід до Дня Миру

  • "Міс та Містер ліцей", "Ніч у школі"

  • ДЕНЬ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА

  • Свято Українського борщу.

  • Свято "Прощавай Букварику"

  • «Різдвяний вертеп»

  • Позакласний захід «Подорож до країн Європи».

  • Цікаві екскурсії, поїздка в музеї.

  • Інтелектуальний батл

  • Новороманівський ліцей має таланти

  • Тематичний тиждень "Таланти нашого ліцею"


Одним із головних завдань закладу освіти є повсякденна психологічна допомога та емоційна підтримка учасників освітнього процесу. Активну роботу в цьому напрямі провадить практичний психолог ліцею Валентина Миколаівна Торуцька.

Постало гостре питання стану психологічного здоров’я здобувачів освіти та їхніх батьків, що вплинуло на освітній процес та призвело до низки ускладнень для здобувачів освіти: послаблення зовнішнього контролю за виконанням навчальних завдань; складнощі в  самоорганізації  і плануванні режиму навчальної роботи і відпочинку; обмежених соціальних контактів, застосування телекомунікаційних технологій у освітньому процесі, потребі змінювати усталений ритм життя, - тому  важливим завданням було та залишається надання психологічної підтримки всім учасникам освітнього процесу відповідно до цілей та завдань системи освіти.

З нового навчального року розробляємо правила поведінки учнів – під час уроків та перерв, пропуск занять, спорт форма, матеріальна відповідальність, порушення (значні, незначні та інше)

Відповідно до ст. 56 Закону України «Про освіту», постанови Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 №305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» (зі змінами); наказу Міністерства охорони здоров’я України від 25.09.2020 №2205 “Про затвердження Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти”, з метою підвищення рівня організації харчування в закладі освіти, забезпечення здоров'я дітей, додержання санітарно-гігієнічних вимог і санітарно-протиепідемічних правил і норм організоване гаряче харчування.

За кошти Брониківської сільської ради 105 дітей пільгових категргорій (відповідно до довідок) отримували одноразове безкоштовне гаряче харчування у шкільній їдальні з розрахунку 25 грн. за обід. Крім того, бажаючі могли харуватись за кошти батьків.

Харчоблок та обладнання потребують капітального ремонту. Не вистачає посуду для всіх,хто харчується. Оновлення обладнання, заміна вентиляційної системи, водопостачання та інше

Медичне обслуговування та працівників школи організовано відповідно до нормативно-правової бази.

Для медичного забезпечення учнів та вчителів, працівників у школі обладнано медичний кабінет, де працює шкільна медична сестра Сафроній І.В.

Щорічно діти проходять медичне обстеження. Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно до цих списків видається наказ по школі.

Працівники щорічно проходять медичний огляд до початку нового навчального року. Кухар проходить медогляд 2 рази на рік. На проходження медичного огляду кожному працівнику виділяється 3 дні. Проходження медогляду фіксується у медичних книжках відповідного зразка, які зберігаються у медсестри.

Фінансово-господарська діяльність.

Будівля школи прийнята в експлуатацію у 1978 році, 44 роки тому. Але не зважаючи на немалий вік та зношеність, адміністрація разом з колективом, батьками постійно працює над удосконаленням і зміцненням матеріально-технічної бази, підтриманню її у робочому стані. Фінансування потреб здійснюється відділом освіти молоді та спорту, залученими коштами.

Протягом навчального року систематично здійснювалася виплата заробітної плати,авансу.

У цьому навчальному році матеріально-технічну базу школи було поповнено ноутбуками для працівників, набором дидактичного та ігрового матеріалу, канцтоварів від ЮНІСЕФ.

Заміна освітлення у фойє 1 та 2 поверсі у початкових класах

В даний час проводиться капітальний ремонт покрівлі.

Незважаючи на складність усієї ситуації у 2022-2023 н.р., весь колектив школи продовжує приділяти увагу естетичному оформленню закладу.

Висаджено сад Перемоги: троянди, лаванду, ялинки , сосни та інші зелені насадження.

Зрізано 12 аварійних дерев.

Управлінська діяльність.

Управління закладом здійснюється згідно з річним планом роботи школи, плану внутрішкільного контролю та календарних планів вчителів-предметників і планів виховної роботи класних керівників. Така система планування, що відпрацьована у школі і заснована на взаємодії усіх ланок та учасників освітнього процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та взаємовдосконаленню освітнього процесу й забезпечує планомірний розвиток школи.

Управлінські рішення приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи. Намагаюся створювати такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива підтримується.

У своїй роботі з працівниками школи я дотримуюся партнерського демократичного стилю керівництва. Проблеми обговорюються і виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. У кожному із працівників ліцею бачу, насамперед, особистість в усьому розмаїтті її людських якостей.

Завдання ліцею на 2023-2024 навчальний рік.

1. Формування безпечного та комфортного освітнього середовища для всіх учасників освітнього процесу.

2. Забезпечення якості надання освітніх послуг на всіх рівнях здобуття освіти.

3. Надання освітніх послуг через різні форми здобуття освіти згідно чинного законодавства (очна, дистанційна, сімейна, екстернатна, мережева, педагогічний патронаж).

4. Розкриття та розвиток здібностей, талантів, можливостей, пізнавальних інтересів здобувачів освіти, мотивації до оволодіння знаннями, самостійного набуття знань.

5. Створення умов для реалізації індивідуальних освітніх траєкторій.

6. Формування цінностей та необхідних для самореалізації здобувачів освіти життєвих компетентностей.

7. Виховання відповідальних громадян-патріотів України, здатних до свідомого суспільного вибору.

8. Розвиток творчої ініціативи та академічної свободи педагогів в пошуках нових форм і методів педагогічної діяльності з метою надання якісних освітніх послуг.

9. Збереження та зміцнення морального та фізичного здоров’я учасників освітнього процесу, мотивація до фізичної активності.

10. Створення психологічно комфортного середовища.

11. Формування екологічної поведінки, бережливого ставлення до енергоресурсів усіма учасниками освітнього процесу.

12. Формування штату закладу із кваліфікованих робітників.

13. Підвищення професійного рівня кадрового потенціалу згідно з новим Положенням про атестацію та сертифікацію педагогічних працівників.

14. Застосування заходів морального та матеріального стимулювання педагогічних працівників.

15. Запровадження педагогіки партнерства усіма учасниками освітнього процесу.

16. Облаштування інклюзивного освітнього простору. Створення умов для надання освітніх послуг особам з особливими освітніми потребами ( інклюзивне, індивідуальне навчання).

17. Створення належних умов для якісного та здорового харчування.

18. Запобігання будь-яким проявам дискримінації та булінгу.

19. Створення простору інформаційної взаємодії (бібліопростір інформаційний медіа центр).

20. Впровадження політики академічної доброчесності.

21. Забезпечення прозорості та інформаційної відкритості на власному вебсайті, соцмережах.

22. Забезпечення закладу освіти необхідним обладнанням, зміцнення матеріально-технічної бази при залученні організацій, громадськості, спонсорів, батьків.

 Зміцнення матеріально-технічної бази навчального закладу – це одне з найголовніших питань функціонування школи. Від цього залежить і якісний виховний процес, і здоров'я учнів та вчителів, і дотримання правил пожежної безпеки, і санітарно-гігієнічний стан приміщень та утримання території закладу.

Прагну, щоб у школі було наявне творче вирішення справ. Дякую усім за плідну роботу у 2022-2023 н.р.

Ми обов’язково вистоїмо, ПЕРЕМОЖЕМО!

І повернемося за шкільні парти 1 вересня 2023-2024 навчального року!

СЛАВА УКРАЇНІ !!!



Немає коментарів:

Дописати коментар