Сторінки

понеділок, 24 червня 2024 р.

ВИПУСК - 2024

 ВИПУСК - 2024

Дитинство синьооке, мов волошки,
Його завжди буває зовсім трішки.
Воно веселе і дзвінкоголосе.
Розпустить коси і блукає босе.
Дитинство різнобарвне і щасливе,
Яскраве, простодушне, галасливе,
Воно ще поряд, зовсім недалеко,
Та вже летить у вирій, мов лелеки …
Випуск -2024 в Новороманівський ліцей ,що відбувся 21 червня- це урочиста і хвилююча мить для нового покоління юнаків та дівчат, покоління, яке змінила війна. Вони вже інші, але принципово нові. Вони мусять бути лідерами нової України. України війни та України перемоги!
Дуже прикро, що ви закінчуєте школу в цей складний час, але якщо вам (і нам) випала така доля, значить ми сильні, і маємо віру, що ви з усім впораєтеся! Є в народі прислів’я, що і велика дорога починається з першого кроку. Тож, нехай ваш перший крок у доросле життя буде вдалим і щасливим. В добру путь, дорогі випускники 2024!













четвер, 20 червня 2024 р.

Звіт з виховної роботи за 2023 - 2024 н.р.

                                                      ЗВІТ З ВИХОВНОЇ РОБОТИ

В НОВОРОМАНІВСЬКОМУ ЛІЦЕЇ 

 БРОНИКІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

ЗА 2023-2024  НАВЧАЛЬНИЙ  РІК



Основною метою виховної роботи Новороманівського ліцею є виховання особистості учня, набуття ним соціального досвіду, успадкування духовних надбань українського народу, формування в нього наукового світогляду, розвиненої духовності, моральної, естетичної, правової, екологічної культури, прищеплення комплексу загальнолюдських, патріотично-національних і професійних норм, правил, цінностей та ідеалів поведінки.

Засадами державної політики у сфері освіти та принципами освітньої діяльності є: єдність навчання, виховання та розвитку ( ст. 6 Закону України «Про освіту»). Серед основних завдань школи з виховного напрямку  - національне виховання на засадах загальнолюдських, полікультурних, громадянських цінностей, забезпечення фізичного, морально-духовного, культурного розвитку дитини, формування соціально зрілої творчої особистості, громадянина України і світу, підготовка учнів до свідомого вибору сфери життєдіяльності та підвищення відповідальності сім'ї за освіту і виховання дітей.

Виховна робота у Новороманівському ліцеї Брониківської сільської ради, в тому числі за напрямками Ціннісного ставлення до себе, до сім'ї, родини, людей,до праці, до природи, до мистецтва, до суспільства і держави.

Основними принципами виховання стали: демократизація виховання; гуманізація виховання, напрямок на здоров’я збереження, активність, самодіяльність і творча ініціатива; єдність навчання і виховання; диференціація родинного і суспільного виховання; особистісно-орієнтований підхід у вихованні; єдність національно-патріотичного і загальнолюдського виховання.

      Виходячи із можливостей нашого ліцею виховний процес був спрямований на виконання наступних завдань:

- формування національно-патріотичної свідомості здобувачів освіти, їх здатності аналізувати ситуацію у  державі, розуміти своє значення та роль у сьогоденні та майбутньому;

- формування здоров’язберігаючих компетенцій усіх учасників освітнього процесу;

- формування правової культури, прищеплення поваги до прав і свобод людини і громадянина, Конституції, державних символів, правової свідомості;

- створення сприятливих умов для співробітництва вчителів, учнів та їх батьків, як необхідної умови запобігання відхилень у поведінці учнів;

- створення умов для розвитку інноваційної особистості та творчої самореалізації кожного учня;

- формування здатності учнів до самореалізації у подальшому житті.

Особлива увага в ліцеї приділялася національно-патріотичному вихованню, оскільки особливо в умовах воєнного стану якнайширшого розвитку потребує саме цей напрямок виховання, і саме про стратегічні підходи до національно-патріотичного виховання дітей та молоді в системі освіти визначено в Указі Президента України від 18.05.2019 № 286/219 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання»,  постановою Кабінету Міністрів України від 09.10.2020 № 932 «Про затвердження плану дій щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання на 2020-2025 роки».

Реалізація всіх напрямків виховної роботи здійснювалась через заходи, які були передбачені річним планом роботи і враховували особливості виховання особистості та відображалися в системі загальношкільних заходів, органів учнівського самоврядування, роботі з батьками.

Протягом  2023-2024 навчального року з метою формування національно свідомої, активної, всебічно розвиненої, патріотично налаштованої української молоді в рамках реалізації завдань виховної роботи закладу була проведена вагома робота були проведені наступні заходи- місячники, декади, тематичні і предметні тижні, пам’ятні дні, організовувалися різноманітні  години спілкування, конкурси, флешмоби, відкриті виховні години, загальношкільні свята та заходи:

-        День Знань, Квест першокласників і їх батьків (Венгерчук Ю.Р., Уварова В.В., Черниш О.С., Рожко Л.Б.)

-        21 вересня День миру  (2  клас, Янович Л.М.)

-        концерт День Вчителя (Венгерчук Ю.Р., Уварова В.В.)

-        Свято Миколая - (Венгерчук Ю.Р., Уварова В.В.)

-        До Дня Соборності України (Венгерчук Ю.Р., Черниш О.С.)

-        Підготовка до Великоднього свята (класні керівники, ПО, ЗДВР) 

-        заходи до Дня Вишиванки (класні керівники, ПО, ЗДВР) 

-        заходи до Дня Памяті та Примирення  (класні керівники, ПО, ЗДВР)

-        до Дня Єднання України (класні керівники, ПО, ЗДВР)

-        День Цивільного Захисту (Венгерчук Ю.Р., Данильчук Л.І.)

-        «School party»: (класні керівники, ПО, ЗДВР, учнівське самоврядування)

-        Благодійні ярмарки, акції допомоги ЗСУ; (КК, ПО, учнівське самоврядування)

-        Останній дзвоник, Випуск – 2024 (Венгерчук Ю.Р., Рябушенко Я.М.., Литвінець Т.П., Черниш О.С.).

  Згідно річного плану роботи ліцею на 2023 – 2024 н.р., з метою вивчення нових форм і методів роботи з дітьми, підвищення професійного рівня та інтелектуального розвитку учнів та залучення учнів до позакласної роботи, протягом 2023 – 2024 н.р. були проведені предметні тижні:  Олімпійський тиждень, Тиждень безпеки дорожнього руху, Тиждень протидії булінгу, Тиждень шкільної бібліотеки, Тиждень інклюзивного навчання, Тиждень історії, Тиждень толерантності,  Декада «16 днів проти насильства, Тиждень Пам’яті жертв голодоморів, Всеукраїнський тиждень права, Тиждень національно – патріотичного виховання, тиждень академічної доброчесності, Інженерний тиждень, тиждень початкових класів, тиждень англійської мови, тиждень біології, тиждень хімії.

  Під час проведення тижнів  вчителі демонстрували свою концепцію,  показали авторську майстерність у проведенні  позакласної роботи, яка  активізувала навчально -  пізнавальну діяльність учнів.  Предметні тижні дають  також можливість апробації  нових  педагогічних технологій, нових  форм  організації  шкільного  уроку  та позакласної  роботи, які вони  використовують  у  своїй педагогічній  праці.  Учителі, які  проводили заходи,  склали  план (в Гугл – документі, в спільному доступі)  проведення  предметних  тижнів, за    якими  проводили заходи.          

 В рамках проведення «Олімпійського тижня та тижня безпеки дорожнього руху» учні 1 класу 14 вересня 2023 р. відвідали кабінет безпеки.

Здобувачі освіти повторили правила поводження з незнайомими предметами, ознайомились з правилами безпечного переходу дороги по пішохідному переходу, закріпили знання про сигнали світлофора та ознайомились з основними дорожніми знаками які має знати кожен учень.

Традиційно було проведено Олімпійський урок для здобувачів освіти 5 класу.

Олімпійський урок - це пропаганда здорового способу життя, поширення ідей олімпізму, розвиток олімпійського руху в Україні шляхом залучення якомога більшої кількості дітей до занять спортом, адже «Здорова нація - сильна країна»! (Педагог – організатор Юлія ВЕНГЕРЧУК).

На уроці познайомились з історією та традиціями Олімпійських ігор та олімпійськими видами спорту.

День здоровя: для здобувачів освіти були проведені такі спортивні змагання:

- біг на 30, 60 та 100 метрів; - стрибки з місця; - метання малого м‘яча;

- Підтягування; - Стрибки на скакалці за 30 сек.

Всі змагання орієнтовані на підтримку здоров’я тіла і духу.

День пройшов на свіжому повітрі, в невимушеній атмосфері грали в рухливі ігри, спілкувалися, смачно перекусили на пікніку було весело, драйвово, захоплююче! (Вчитель фізкультури Іван ГРИБЄНЧИКОВ).

   З 25.10 по 29.10. в Новороманівському ліцеї було проведено тиждень протидії булінгу. Учасники освітнього процесу могли ознайомитися з причинами булінгу, його наслідками та способами боротьби на підготовленому стенді. З учнями 6 - 9 класів Валентина Торуцька провела заняття "Профілактика булінгу в учнівському середовищі". Підлітки могли на ситуаціях з реального життя виявити булінг, його причини та учасників, складали алгоритм дій, якщо став свідком протиправних дій. Для учнів початкових класів була організована відео-вітальня "Дітям про булінг". Учні переглядали мультики про те, як вчиняють справжні друзі, щоб дружити безпечно.(Психолог Валентина ТОРУЦЬКА).

   03 жовтня 2023 року Учні Новороманівського ліцею долучилися до провелення Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу серед учнів та учениць «Challenge Fest» , присвяченого Дню працівника освіти. Захід було заплановано Комітетом з фізичного виховання та спорту МОН України  спільно з громадською організацією «Українська федерація учнівського спорту» в рамках ініціативи «Пліч-о-пліч» за підтримки Президента України. «Challenge Fest» традиційно присвячується – Дню Працівника освіти – і є символічним Всеукраїнським Днем учнівського спорту.  В Новороманівському ліцеї було проведено челендж серед старшокласників, які виконували вправи на віджимання, підтягування, присідання та інші рухові активності на локації "Активний парк". (Вчитель фізкультури Іван ГРИБЄНЧИКОВ, педагог – організатор Юлія ВЕНГЕРЧУК).

    З метою прищеплення здобувачам освіти любові до книжки, дбайливого ставлення до неї, виховання потреби в читанні, в Новороманівському ліцеї з 02.10.- 06.10.2023 року відбувся тиждень шкільної бібліотеки.

В цьому році тиждень бібліотеки має на меті не тільки залучити учнів до невичерпних джерел знань, а й перетворити бібліотеку в справжній храм Книги, в якому кожний читач відчуває себе бажаним гостем. В рамках тижня національно-патріотичного виховання, в бібліотеці Новороманівського ліцею відбувся мовний бібліоквест. Проходячи бібліотечними залами діти одну за одною знаходили підказки:розгадувати літературні загадки, знаходили зашифровані літери, були акторами лялькового театру і грали виставу за мотивами української казочки, в книжках знаходили таємні послання і багато іншого.В читальному залі бібліотеки діяла ілюстративна книжкова виставка «Яке прекрасне рідне слово! Воно не світ,а всі світи!».(Бубліотекар Юлія ГУДЗЬ).

  З 09.10 по 13.10 в Новороманівському ліцеї проходив тиждень інклюзивного навчання. Практичний психолог Валентина Торуцька провела серед учнів 6-9 класів мультфільмотерапію. Учні переглядали мультфільми про особливих людей та висловлювали свої думки щодо ставлення до людей з особливими потребами. Асистенти вчителів з учнями підготували виставку малюнків "Україна очима дітей". Також асистенти вчителів (Тетяна КАЛІНЧЕНКО, Віра ОРЕЛ, Тамара ЧИЖЕВСЬКА, Юлія ГУДЗЬ, Лариса СТОЛЯР) підготували фотовиставку "Можливості - обмежені, здібності - безмежні" про людей з інвалідністю, які досягли успіху в житті та кар'єрі.

   Протягом тижня національно-патріотичного виховання учні 3 класу:

- створили виставку творчих робіт "Україна -наш рідний край";

- опрацювали пантбуки " Ми козацького роду";

- досліджували секрети історичного минулого України за допомогою буклетів "Маленькі патріоти великої країни ";

- розпочали роботу над проєктом "Досліджуємо Україну разом".

Діти - майбутнє України, тож робимо все, щоб виховати справжніх людей - справжніх українців! (Вчителька 3 класу Майя БУДАЄВА).

Під керівництвом вихователя Міщук В.В. підготували листівочки та малюнки нашим Захисникам, зробили карту-колаж рідної України. Під час виготовлення карти-колажу діти мали змогу вдосконалити свої знання про регіони своєї Батьківщини .

  В рамках тижня навчання правилам дорожнього руху та правилам по убезпеченню життя і здоров’я під час перебування на дорозі проведено:

- виховну годину на тему «Безпечний рух - твій вірний друг»

- перегляд відео роликів «Правила дорожнього руху», ознайомились та переглянули відео про роботу регулювальника.

- також учні прийняли активну участь у вікторині, дізналися багато нового та засвоїли вже відомий матеріал (Класні керівники 1 – 11 класів).

За ініціативи учнівського самоврядування Новороманівського ліцею, було проведено «Тиждень талантів».

В понеділок здобувачі освіти нашого ліцею взяли участь у номінації «Художники».  Продемонстрували свої творчі здібності та креативність.

Кожна людина по своєму талановита, але для розвитку таланту необхідне терпіння і наполеглива праця. У вівторок  провели танцювальний майстер - клас. А впродовж другої половини тижня провели майстер - класи з в'язання та бісероплетіння.

Проведення акції "16 днів проти насильсьтва"  (з 25.11 по10.12) - сплановано і проведено  такі заходи:

 1.Години спілкування "Що таке насилля та як себе захистити" (6 - 9кл.); 

2. Мультфільмотерапія "Дітям про насилля" (ГПД) 

3. Бесіда "СНІД - не вирок" (8,9кл.) (пстихолог Валентина ТОРУЦЬКА, педагог – організатор Юлія ВЕНГЕРЧУК).

 З 20.11.23. по 24.11.23 в Новороманівському ліцеї проходив тиждень математики. Згідно плану, в продовж тижня, були проведені такі заходи.

Вікторина «Таємниці чисел», ( 7 клас); Цікаві п’ятихвилинки на уроках математики «Чи знаєте ви»  Математичний QR -квест. (6 клас)

Гра «Щасливий випадок», (10 клас) Математичне лото, (5 клас)

Розгадування ребусів. (вчитель математики Тамара ЛИТВІНЕЦЬ).

   З метою глибшого усвідомлення поняття «академічна доброчесність» у Новороманівському ліцеї був проведений тиждень Академічної доброчесності . Саме такі заходи є нагадуванням щоденного дотримання певних правил та норм у навчанні та спілкуванні.(Класні керівники 4 кл. Любов НИЧИПОРУК, 5 кл. Валентина МІЩУК, 6 кл.  Наталія ТУРИНСЬКА, 7 кл. Вікторія УВАРОВА, 8 кл. Тетяна БОРСУЧЕНКО, 10 кл. Марина ШЛІНЧАК).

    З метою вшанування пам’яті юних захисників, які ціною власного життя

зупинили наступ більшовицької армії під Крутами, Управлінням національно-

патріотичного виховання, молоді та спорту облдержадміністрації спільно з

Національним військово-історичним музеєм України 30 січня 2024 року о 12:00

на платформі Google Meet було проведено  вебінар на тему: «Страшні Крути 1918-го». Учні 8 та 9 класів Новороманівського ліцею долучилися до вебінару(вчителі Борсученко Т.І, Туринська Н.П., Калінченко Т.М.)

  З метою підвищення інформаційної компетентності учасників освітнього процесу, забезпечення захисту дитини від шкідливих інформаційних впливів та акцентування уваги на важливості безпечної поведінки у Всесвітній мережі вчителем інформатики Новороманівського ліцею Шлінчак М.А. було проведені уроки з фінансової грамотності та безпеки в мережі Інтернет, до Дня безпечного інтернету(6 лютого) на яких учні ознайомилися з важливими питаннями з платіжної безпеки. Уроки були проведені за матеріалами розробленими експертами НБУ. #ШахрайГудбай – це інформаційна кампанія, мета якої – навчити українців правилам безпеки безготівкових та онлайн-платежів.

Учні початкових класів із задоволенням долучилися до проведення інженерного тижня, брали участь у дослідженнях складу повітря, важливість і вміст кисню в повітрі, як змінює колір відвар синьої капусти під впливом побутових хімікатів(засобів для миття, чищення), із цікавістю досліджували магнітні властивості металів та інші цікаві досліди, що можна провести вдома із звичайних речовин, що є на кухні (вчитель хімії Черниш О.С.). П'ятикласники та шестикласники із захопленням виготовляли моделі сонячної системи, а також макети кругообігу води (вчитель географії, біології Борсученко Т.І.). Бібліотекар Гудзь Ю.Г. в шкільній бібліотеці оформила міні- виставку і презентувала матеріали для учнів  - 9 кл. про цікаві винаходи і відкриття, а надто про ті, які зробили українці. 

   Під час тижня англійської мови(05.02-09.02) учні Новороманівського ліцею мали нагоду ще більше познайомитися з традиціями та культурою Великобританії та США, молодша ланка школярів брали участь у квестах та пізнавальних іграх.(Оксана КОВАЛЬЧУК,Оксана РУЖИЦЬКА).

20 лютого з учнями 8-10 класу було проведено урок мужності "Герої не вмирають", під час якого учні згадали події майдану, вшанували пам’ять Героїв які рішуче стали до боротьби за свободу заплативши власним життям та переглянули документальний фільм «Зима що нас змінила»(Венгерчук Ю.Р., Черниш О.С.).

 З 12.02 по 16.02 2024р. , в Новороманівському ліцеї був проведений

«Тиждень зарубіжної літератури» (Галина ЗАРУЦЬКА), мета якого - підвищувати в учнів інтерес до читання, виховання читацької культури, розширення кругозору здобувачів

освіти. Лейтмотивом стали слова: «Читати завжди модно. Нація, яка читає –

непереможна!». Основними заходами тижня стали: оформлення інформативного куточка: «Про книгу і користь

читання», «І книги теж святкують ювілеї»; гра «Зустріч з книгою і кращими читачами».(Підсумки Всесвітнього дня читання вголос, визначення найкращих читачів вголос); Літературний турнір «Змагаючись, повторюємо».(8 клас).

 Виставка учнівських малюнків “Сторінками зарубіжної літератури”-

«Читаємо – малюємо». До дня закоханих - інформаційний постер:

Зарубіжні письменники про Вічну і невмирущу силу кохання!”

«Літературний квіз» (З використанням цікавого інтерактиву)-6клас). Літературний постер шестикласників для 5класу.  Протягом тижня учні знайомились з дивовижним світом літератури, представляли  свої малюнки на виставку до творів, що читали, складали яскраві повідомлення про героїв до теми, відправлялись у подорож цікавими завданнями та випробуваннями, які спонукали до швидких рішень.  Змістовно і захоплююче роботу «Літературний постер» - про авторів і їх твори підготувала учні 6 класу для учнів 5 класу.(Дж.Лондон «Жага до життя», А.Гавальда «35 кіло надії»). Загалом, тиждень зарубіжної літератури був досить насиченим, пізнавальним та інформативним.

  21 лютого було проведено тімбілдинг "МОВОзнавці" у 9 класі, приурочений МІЖНАРОДНОМУ ДНЮ РІДНОЇ МОВИ ( вчитель – Тетяна КАЛІНЧЕНКО).

Протягом гри команди "Хлопці" та "Дівчата" пройшли кілька раундів захоплюючого змагання за звання "НАЙКРАЩІ МОВОзнавці", зокрема: "Вікторинка-цікавинка", "Фразеологічні титани", " Екзотичні кольороназви", "Вгадай слово" та раунд для капітанів. Усі учасники гри були нагороджені подяками за участь і обмінялися привітаннями.

Саме із розумінням значимості рідного слова учні 6 класу Новороманівського ліцею ( вчитель Людмила ДАНИЛЬЧУК)  а саме: мандрівкою в минуле у пошуках застарілої лексики «Тіні забутих слів», вправою «Україночка» - склади слова зі слова, «Зʼєднай прислівʼя», написанням диктанту «Рідна мова»…. Також учні із цікавістю слухали історію походження свята.

 

  04-08 березня у Новороманівському ліцеї пройшов тиждень початкових класів SMART: Sміливі, Mрійливі, Aктивні, Rозумні,Tворчі:

"Мовознавчі забавки" Л.Б. Рожко

"Веселий сніговичок" ( урок творчості, створення декоративного снігу з крохмалю) Л.М.Янович

"Я так бачу! Моя весна" ( урок творчості) М.С. Будаєва

"Математичні фокуси і головоломки" (урок-розвага) Л.А.Ничипорук

  До 210-ої річниці від дня народження Кобзаря учні та вчителі Новороманівського ліцею підготували мініпроєкт "ШЕВЧЕНКО УСТАМИ ВЕЛИКИХ". (Калінченко Т.М.)

А в межах національного тижня читання поезії долучилися до поетичного челенджу (Данильчук Л.І.)

  Тиждень психології був проведений 11 - 15 березня 2024 року у форматі тематичних днів тижня, а саме,кожен день мав свою тематику:

понеділок - День традицій - з учнями 7-9 класів психолог Торуцька В. М. провела бесіду "Звичаї та традиції мого народу";

вівторок - День ананаса - веселились молодші школярі, грали в ігри;

середа - День сніданку - всі бажаючі ділились фото свого корисного сніданку;

четвер - День метелика - учні виготовляли метелики з побажаннями для захисників; п'ятниця - День сну - на стенді закладу та у групі психолог Торуцька В. М. розмістила інформацію про необхідність здорового сну.

Бібліотекар Гудзь Ю.Г. провела конкурс малюнків «Цікаві канікули -це канікули з книгою» .

Цікавим та захопливим був STEM - тиждень: Урок інформатики з елементами STEM-технологій. Творили з учнями 6 класу. (Шлінчак М.А.)- під час виконання проєкту учні не лише розвивали навички алгоритмічного мислення, а й творчі здібності та уяву.

Такі активності для STEM-занять (експерименти )проводилися шкільним бібліотекарем Гудзь Ю.Г.: «Фокус з монеткою» або інерція; Чому струмінь води вигинається поблизу гребінця, магія чи звичайна електризація ?; Іграшка,яка гуляє сама по собі та ін.

STEM на уроках природничих наук - хімії, географії та пізнаємо природуSTEM на уроках природничих наук - хімії, географії та пізнаємо природу в Новороманівський ліцей

На уроках хімії в 9 класі досліджували вміст крохмалю в продуктах харчування, а з 10- класниками проводили дослідження складу меду(виявляли глюкозу).

Шестикласники досліджували склад повітря, властивості кисню та вуглекислого газу , дізналися про поширені речовини вдома, правилами безпечного поводження з ними та які найпростіші і цікаві експерименти в домашніх умовах можна провести із цими речовинами.

Учні 7 класу- вивчали незвичні властивості неньютонівської рідини.

Уроки Пізнаємо природу з елементами STEM-технологій провела Борсученко Т.І. з учнями 6 класу, під час яких моделювали Сонячну систему, а на уроках георгафії- моделювання різних типів хмар.

Під час проведення STEM тижня учні не лише розвивали навички співпраці в команді, розвивали інтерес до природничих наук і STEM , а й творчі здібності та уяву.

  З метою формування стійкого пізнавального інтересу до природничих наук для учнів 5-6 класів було проведено Годину цікавої хімії «Знайомство з Хімією», під час якої учні познайомилися з різноманітністю речовин, їх особливостями, застосуванням та правилами безпечного поводження з речовинами, побачили цікаві досліди.

Протягом тижня учні 7-10 класів мали можливість перевірити свої знання та поглибити їх, розвивати навички спілкування, групової роботи, вчитися працювати в команді.

Для учнів 7 класу було проведено гру «Хімічні елементи», для учнів 10-11 класів інтелектуальну вікторину «Хімія в різних науках». Учні 8 класу- досліджували властивості та склад неорганічних речовин, а дев‘ятикласники провели STEM- дослідження «Наявність органічних речовин(глюкози, крохмалю, білка) в продуктах харчування».(вчителька хімії Черниш О.С.)

 В квітні - травні учні  1, 2, 3, 4 кл. взяли участь у Всеукраїнському конкурсі "Травневий настрій" Українська писанка і презентували, свої роботи. А учень 2 класу Мирончук М. отримав у подарунок смартфон (Рожко Л.Б. ,Янович Л.М., Будаєва М.С.,Ничипорук Л.А.)

 Загальнонаціональна акція єднання та віри «Випускники- 2024 року для майбутніх поколінь» — це крок єдності, це символ нашим воїнам на передовій щодо незламної віри в нашу Перемогу! Саме тому, випускники 2024 року Новороманівського ліцею також долучилися до цієї Загальнонаціональної акції і висадили на пришкільній території сакури, декоративні мигдаль та вербу, туї, спіреї та інші декоративноквітучі дерева та кущі. Надзвичайно важливо, що до реалізації акції долучилися усі класні колективи нашого ліцею, придбавши саджанці дерев та кущів! Таким чином Новороманівський ліцей робить крок до підтримання загальноєвропейської зеленої Угоди.

   26 квітня напередодні великодніх свят у стінах Новороманівський ліцей відбулася Весняна ярмарка, яка об'єднала всіх учасників освітнього процесу в одну дружню родину. Щиро дякуємо всім, хто долучився - батькам, педагогам, учням, гостям, які готували і купували смаколики. Крім того, за ініціативи учнівського самоврядування Новороманівського ліцею на чолі з президентом Ткачук Веронікою організовано лотерею, під час якої зібрано 2000 грн. Ці кошти активісти ліцею планують витратити на придбання фотозони для проведення урочистих свят. Згідно з спільним рішенням батьківського комітету, педагогів та учнівського самоврядування кошти будуть направлені для закупівлі дрону для ЗСУ та частина на нагальні потреби ліцею. Разом ми змогли зібрати 19500 грн.

  День Цивільного Захисту в Новороманівському ліцеї було проведено 30  квітня 2024 р. (Данильчук Л.І.). Розпочали із загальношкільної лінійки, під час якої відповідальна за ЦЗ в ліцеї заступник директора Людмила Данильчук оголосила про план проведення дня цивільного захисту: лекція із надання першої домедичної допомоги, майстер - клас із плетіння маскувальної сітки, квест для команд 7 - 10 класів, та опрацювання навичок безпечної поведінки під час надзвичайних ситуацій для усіх учасників освітнього процесу.

 Фізкультурно - оздоровчий захід «Забіг до 10- річчя започаткування Цивільно- військового співробітництва у Збройних Силах України» пройшов 03 травня 20254 р. у Новороманівському ліцеї із залученням всіх учасників освітнього процесу(Грибєнчиков І.І.). Благодійна підтримка військовослужбовців ЗСУ, популяризація фізичної культури - основна мета даного заходу.

Вражали результати усіх етапів змагань  проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги», зокрема значні результати в зональних змаганнях з велейболу(дівчата) ІІІ етапу  та черлідингу (Грибєнчиков І.І., Венгерчук Ю.Р.):

дівчата Новороманівського ліцею демонстрували неймовірну гру з волейболу: за результатами турніру вибороли ІІ призове місце ! 19 квітня 2024 р. відбулися змагання з черлідингу районного етапу проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги» Команда Новороманівського ліцею виборола переможне III місце з 10 команд. Наші дівчатка продемонстрували свою енергію, координацію, надзвичайну техніку та власний неповторний стиль!

 В травні в рамках проєкту «Іституції ЄС: вивчаємо, досліджуємо, впроваджуємо» та з нагоди Дня Європи активісти Євроклубу «Єдність» (Черниш О.С.)Новороманівський ліцей провели такі заходи:

1)Вікторина «Що ти знаєш про Європу?» з учнями 8 кл.

2)Інтерактивна гра-асоціація «Цікаві факти про країни Європи»,9 кл.

3) гра «Так чи Ні» з Лего «День Європи в Україні» з учнями 6, 7 класу

4) Бліц-кросворд «Європейські цінності», 10 кл.

Найактивніші учні отримали сувеніри, за які ми дякуємо представництву ЄС в Україні! Окрім того, 17 травня команда Євроклубу «Єдність» мали виступ в м. Житомир на Форумі Євроклубів- партнерів проєкту "Інституції ЄС: вивчаємо, досліджуємо, впроваджуємо", що реалізовано за підтримки European Union in Ukraine .

  Команда юних рятувальників Новороманівського ліцею "Єдність" долучилась до проєкту "Двіжимба" (Валентина ТОРУЦЬКА, психолог). Це два місяці нових знайомств, двіжу та можливість перевірити свої знання з безпечної поведінки. А, головне, поділитися цими знаннями з іншими в ТікТок.

   Свято «Прощавай, Букварику!» завітало до першокласників 2024 року Новороманівського ліцею 22 травня. І хоча для учнів 1 класу шлях до знань тільки розпочався, проте оволодівши за допомогою Букваря грамотою, всі учні стали справжніми школярами!  Щоб віддати шану Букварику, до свята готувалися особливо старанно. На чолі з класоводом Людмилою Броніславівною Рожко, вчили вірші, пісні, цікавинки , а з педагогом- організатором Юлією Романівною Венгерчук Юлія Венгерчук підготували гарні музичні композиції.

  24 травня 2024 р. відбулося School party  -  урочисте свято, в цей день ми підводимо підсумки навчального року та відзначаємо за активну участь в шкільних та позакласних заходах учнів та батьків, цьогоріч ми обʼєднали це свято з Днем матері та провели святковий концерт(Класні керівники, Вергерчук Ю.Р., Рябушенко Я.М.). А на завершення було проведено пікнік та розваги на пришкільній території ( боді арт, веселі старти, малюнки на асфальті, казкові герої з розважальними завданнями і т.д)

  28 травня 2024 р. в актовому залі Новороманівського ліцею відбувся справжній парад зірок - зірочок 4 класу під керівництвом Ничипорук Любов Анатоліївни. Впродовж заходу були і жарти, і пісні, і до сліз зворушливі моменти, і спогади; не обійшлося свято і без привітань директора ліцею Валентина Найдюк та напутніх слів класовода Любов Ничипорук, батьків.

31 травня 2024 р. відбулося свято Останнього дзвоника.

Одним з найважливіших напрямків виховної роботи з дітьми є превентивне виховання та профілактична робота з подолання злочинності серед неповнолітніх. У Новороманівському ліцеї видано накази, які регламентують роботу щодо профілактики правопорушень серед учнів: наказ від 11.09.2023 №141 «Про організацію виховної роботи у 2023-2024 н.р.», наказ від 11.09.2023 №141/1 «Про протидію булінгу», додаток 3 до наказу від 11.09.2023 №141 «Про організацію роботи з профілактики правопорушень та бездоглядності серед учнів у 2023-2024 н.р.», «Про створення Ради профілактики у 2023-2024 навчальному році», створений і постійно поновлюється банк даних про дітей, які потребують  посиленої психолого-педагогічної уваги, схильних до правопорушень, неблагополучні сім’ї. На внутрішньошкільному обліку знаходиться  5 учнів, з якими проводиться постійна профілактична робота.

У закладі функціонує система профілактики правопорушень ще з поча­ткової школи. Приділяють велику увагу роботі з неблагополучними сім'я­ми, сім'ями, в яких проживають учні, що потребують посиленої психоло­го-педагогічної уваги. Робота щодо попередження злочинності продовжується в середніх та старших класах. Курс основи здоров'я 5, 6, 7 класів передбачає вивчення тем правоосвітньої тематики. Правову дисципліну в закладі викладає Туринська Н.П.  Курс «Правознавство» для 9 класу складається з таких частин: «Правила і закони у суспільстві та твоєму житті», «Ти людина, громадянин – маєш  права», «Ти і цивільно-правові відносини», «Закони в житті твоєї сім'ї», «Твої права у трудових відносинах», «Твої орієнтири в адміністративному та кримінальному праві», «Твоя подорож у світ юридичних професій». Кабінет правознавства відсутній, тому уроки права проводяться у навчальному кабінеті історії, де розміщена державна символіка України. Відповідна символіка розміщена також в кожному кабінеті та в фойє закладу. У школі створені: куточок правової культури України; стенди - «Права дитини», «Вісник учнівського самоврядування»; куточок права, присвячений Місячнику правових знань, де знаходиться література на всі актуальні питання школярів: «Конституція України», «Знаємо та розуміємо свої права», «Ні» алкоголю та нікотину!», «Питання молоді. Відповіді», «Правова енциклопедія школяра», «Вплив тютюну на організм підлітка», «Твоє життя - твій вибір!», «Чим приваблює куріння?», а також в школі проводяться конкурси малюнків на тему - «Знай та поважай свої права». У грудні 2023 року був проведений Тиждень права, готувалися методичні матеріали, розробляються схеми і таблиці, юридичні ситуації та задачі згідно розділам дисципліни.

У закладі постійно ведеться соціально-правова орієнтація неповнолітніх (запрошуються представники ювенальної превенції, представники Звягельського району.)

Правове виховання:

ü    проводиться «Всеукраїнський тиждень права»;

ü     долучаються до «Всеукраїнської акції 16 днів проти насильства»;

ü    Проводиться день безпеки учнів, бесіди з попередження правопорушень перед канікулами;

ü    відвідування  Поліського націоанльного університету (юридичного факультету);

ü    профілактичні  бесіди  за участю представників соціальних служб, сектору ювенальної превенції  (Кайданович О.М.) з  учнями;

ü    Рада профілактики;

Здійснюються організаційно - масові та позакласні заходи, заходи з військово - патріотичного, морального, естетичного, фізичного та трудового виховання дітей, приділяється увага профорієнтації підлітків, організації відпочинку дітей під час канікул.

Психолог Торуцька В.М. проводила лекторій з тем:«Що таке насильство?», «Права та обов'язки дітей».

У закладі діють  4 гуртки: волейбол, теніс, танцювальний, вокальний. Учні, які стоять на внутрішкільному обліку, схильні до девіантної поведінки та пропускають заняття без поважних причин залучені до фізкультурно-масової роботи, гу­ртків та в канікулярний період.

У шкільній бібліотеці постійно діє пересувна виставка, а саме: «Знай і бережи Конституцію України», «Декларація прав людини», «Конвенція про права дитини», «Правова енциклопедія школяра» тощо.

Важливу роль в організації правової роботи здійснює шкільна Рада з профілактики правопорушень в складі психолога, заступника директора з виховної ро­боти,  педагога-організатора, президента учнівського самоврядування. Розглядаються різноманітні питання: ведення обліку відвіду­вання учнями школи, взяття на облік неблагополучних сімей, закріплення за учнями схильними до правопорушень, наставників з числа педагогів та учнів, проблеми працевлаштування випускників, організація батьківських зборів, проблеми правильного використання учнями вільного часу. Кожне з цих питань потребує клопіткої роботи протягом навчального року, коорди­нації всіх служб школи, звязку з державними органами і суспільними орга­нізаціями. Протягом 2023-2024 навчального року відбулося 10 засідань ради з профілактики правопорушень, де проводили роз’яснювальну роботу учнями, що знаходяться на внутрішкільному контролі.

З 1 грудня 2023 року заклад долучився до щорічної акції "16 днів проти насилля", де проводилися різноманітні заходи.

Так, здобувачі освіти школи оформили стіну доброти "Наші долоньки проти насилля". У першому класі пройшло тренінгове заняття "Моя родина", а у четвертому – анкетування "Обізнаність учнів щодо проявів насильства та жорстокості по відношенню до дітей".  Учні початкової школи намалювали малюнки "Світ без насильства очима дітей" та переглянули відеоролики  "Почни говорити", "Розкажи дорослому, якому довіряєш".

У 9-му класі було проведенно тренінг "Стоп булінг!" (04.12.2023).

Заступник директора з виховної роботи Черниш О.С. стала учасницею тренінгів, які проводила ГО ПроСвіт на тему «Безпечне освітнє середовище», зокрема в рамках якого ознайомилася  з методиками діагностики конфлікту, особливостями процедури медіації та її перевагами як способу врегулювання конфлікту;як діагностувати прояви булінгу і чому це важко зробити;    як типологізація / класифікація булінгу сприяє усвідомленню суті цього явища; як не толерувати насильство, запобігати та протидіяти цькуванню.

Педагог-організатор  та психолог закладу  (Венгерчук Ю.Р., Торуцька В.М.) відвідали вебінар від ТОВ «Всеосвіта» з теми "Суїцидальна поведінка у підлітків: причини, виникнення та алгоритми подолання".         

Педагогічний колектив школи приділяє велику увагу зв'я­зкам школи з правоохоронними органами району, лікарями, службою у справах сім ї та молоді. Адміністрація школи, класні керівники оперативно реагують на пропуски занять учнями, встановлюють причини, попереджують батьків, відвідують сім'ї, про що, складаються відповідні акти та документи. Учні схильні до правопорушень ставляться на шкільний облік і з ними проводиться індивідуальна робота, класні керівники щоденно записують інформацію в журнал «Обліку відвідування», де відмічають кількість пропусків без поважних причин та причини цих пропусків, а потім сповіщають адміністрацію школи для вжиття заходів.

   Психолог закладу Торуцька В.М. протягом 2023-2024 навчального року  проводила корекційно-розвивальну роботу за результатами психодіагностичних досліджень, використовуючи  програми, що рекомендовані Міністерством освіти і науки  України; проводила  засідання  Ради з профілактики правопорушень; надавала психологічну підтримку всім учасникам освітнього процесу; розробила додатковий план заходів для учнів 5-х класів щодо діагностики переживання, труднощів, зони конфліктів, особливості сприйняття "світу дорослих", ціннісної орієнтації дітей, виявлення агресивного виду поведінки, діагностики вад особистісного розвитку тощо.

З метою підвищення рівня правової освіти та правового виховання учнів класними керівниками були проведені заходи:

- уроки здоров'я «Зроби свій вибір на користь здоров'я», «Правда про
наркотики»;

- тренінгове заняття «Що я знаю про СНІД?»;

- перегляд документальних фільмів та мульфільмів з протидії булінгу «Обережно, булінг!», «Ви не помітили», «Камінь, ножиці, папір»;

- дискусія «Мої думки про шкідливі звички»;

- тематичні класні години: «Правда про алкоголь і куріння», «Крок у
безодню»   (наркоманія,   токсикоманія),   «У   полоні   тютюнового
диму»;

-  інформаційні повідомлення «Знати, щоб жити».      

Питання, які стосуються профілактики правопорушень, злочинності, бездоглядності учнів були розглянуті на засіданнях шкільної Ради з профілактки правопорушень, нарадах при директору, педрадах, нарадах класних керівників.

Але є певні недоліки, форми і методи профілактики правопорушень, які проводяться в навчальному закладі не завжди є ефективними. Послаблений контроль за зайнятістю дітей у позаурочний час, зокрема тих, які потребують посиленої психолого-педагогічної уваги. Недостатній контроль класних керівників за навчанням та відвідуванням школи учнями із числа соціально- незахищених. Має місце формалізм в організації виховної роботи учнівського самоврядування щодо питань профілактики правопорушень та правоосвітницької роботи.  Не систематично здійснюється індивідуальна робота з підлітками, схильними до скоєння правопорушень.

З метою профілактики травматизму серед учнів, збереження їх життя і здоров’я, класними керівниками 1-11 класів проводилися всі види програмних бесід по запобіганню різних видів травматизму дітей: «Попередження травматизму дітей від ДТП". «Попередження отруєнь дітей».  «Запобігання дитячого травматизму». «Поведінка дітей при поводженні з джерелами електроструму». «Правила безпеки користування газом».                                                     «Правила протипожежної, мінної безпеки». «Про заборону використання піротехнічних засобів» та ін. із відповідними записами в журналі.                                                                                                                                                                                                          

Протягом року ведеться журнал реєстрації нещасних випадків з учнями.  Своєчасно складаються повідомлення та акти до  відділу освіти. Один раз на квартал протягом року складаються звіти про випадки дитячого травматизму.

Достатньою є робота учнівського самоврядування. Члени учнівського самоврядування (керівник Венгерчук Ю.Р., президент Вероніка Ткачук) традиційно беруть активну участь у проведенні загальношкільних свят та лінійок: Свято першого та останнього дзвоника, «Scool-Party» (травень 2024 р.), концерт до дня вчителя, свято Миколая,   різні заходи для учнів 1-5 класів, День баз рюкзака; учасники самоврядування активно проявляють себе і випробовували свої сили беручи участь у проєктах «Євроклубу», «Двіжимба», молодіжної ради тощо.

Виходячи із  вищесказаного, можна виокремити те, що виховну роботу колектив спрямовував на те, щоб допомогти здобувачам освіти розкрити свої творчі здібності, позбавитися комплексів та страхів, порозумітися між собою, пізнати один одного краще. Плануємо всім педагогічним колективом продовжити роботу в усіх напрямках у наступному навчальному році ,особливу увагу приділяючи національно – патріотичному вихованню. 

Пропозиції класних керівників на 2024 – 2025 н.р.:

·       Проводити акції, ярмарки, виставки творчих робіт

·       Провести «Міс та Містер ліцею». «Таланти ліцею».

·        Містер і Місіс Новороманівського ліцею

·        Було б добре, щоб з'явився новий проєкт ( захід, класна година тощо) , де б учні змогли прийти зовсім непідготовленими і просто розповісти про себе... Щось типу "нетематичних посиденьок". Це може бути на одній із великих перерв. За порядок і організацію відповідатиме класний керівник. Так хоч одна велика перерва раз-два на тиждень буде зайнята.

·         «День науки» з залученням викладачів та студентів місцевих професійних навчальних закладів.

·        Захід "Свято українського борщу".

·        Виховний захід "Чарівні слова відкривають серця".

·        Реалізувати заплановані заходи, провести предметні тижні, продовжити традиції ліцею(благодійні ярмарки ,допомога ЗСУ, School-party). Запланувати та провести Екскурсії , подорожі - до м. Камянець - Подільський, в м. Львів

·        Цикл виховних годин "Незвідані простори України"

·        Проведення Козацьких розваг (на природі розваги, щоб козаки варили кашу або юшку); проведення тренінгу для учнівського активу «Як стати лідером»; конкурс «Талантів ліцею»; організувати та повезти дітей на екскурсію в інше місто;

·         вечір для старшокласників «Андріївські вечорниці»; створити вертеп.

·        Екскурсії , дні здоров'я

·        Організація цікавих перерв для учнів початкових класів.

·        Здорова нація- здорові діти.

·        Мандруємо Україною разом.

·        Тренінги щодо подолання стресу для учнів та педагогів.

 

      Стратегія нашої роботи - це дитина, яка повинна бути насамперед здоровою, володіти сучасними технічними засобами комунікації, зорієнтованою на професійне самовизначення, уміння робити вибір, знати та поважати закон, знати права свої та чужі.

 

 

 

 

Завдання на 2024-2025 навчальний рік:

·       Продовжувати проводити заходи патріотичного спрямування.

·       Урізноманітнити форми та методи роботи класного учнівського самоврядування.

·       Залучати учнів до гурткової роботи.

·       Робота з обдарованою молоддю. Залучення учнів до участі в конкурсах різних рівнів.

·       Залучати учнів до участі у соціальних , екологічних  та культурологічних проєктах

·       Формування навичок здорового способу життя, розвиток життєвих  компетенції   учнів.

·       Удосконалення форм та методів методичної роботи з класними керівниками.

·       Урізноманітнити форми та методи роботи з батьківською громадськістю.

 

 Заступник директора                    _________                 Оксана ЧЕРНИШ

              (підпис)